Авдіївка та допомога Україні: Зеленський провів телефонну розмову з президентом США

Джерело: пресслужба Офісу Президента

На Мюнхенській конференції з питань безпеки в суботу, 17 лютого, президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з президентом США Джо Байденом.

Зеленський та Байден обговорили поточну ситуацію на фронті, зокрема обстановку в районі Авдіївки на Донеччині.

Джо Байден прямо пов’язав вихід українських військ з Авдіївки з неспроможністю Конгресу надати подальшу допомогу Україні.

“Сьогодні вранці українські військові були змушені вийти з Авдіївки після того, як українські солдати нормували боєприпаси через скорочення поставок в результаті бездіяльності Конгресу, що призвело до перших помітних успіхів Росії за останні місяці. Президент Байден наголосив на необхідності, щоб Конгрес терміново ухвалив законопроєкт про додаткове фінансування національної безпеки для поповнення українських сил”, – йдеться в тексті телефонної розмови в Білому домі.

Зеленський подякував Байдену за постійну підтримку України.

“Я радий, що можу розраховувати на повну підтримку американського Президента. Віримо й у мудре рішення Конгресу США. Підтримка України – це підтримка демократії та свободи. Ми повинні разом захистити ці цінності”, – зауважив Зеленський.

Нагадаємо, що президент України також зустрівся з делегацією Сенату США, до складу якої увійшли сенатори від Демократичної та Республіканської партій.

У Центрі національного спротиву повідомили, що у тимчасово окупованому Криму росіяни розпочали нові зачистки у місцевих бібліотеках. Ворог наказав вилучити усі книги про Голодомор, УПА та на яких зображено тризуб.

24 квітня міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що країна готова допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку на допомогу Силам оборони у боротьбі проти росіян.

24 квітня Україна та Португалія розпочали роботу над проєктом угоди щодо гарантій безпеки, узгодивши графік подальших переговорів.

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець наголосив, що жодних прямих перемовин з російською делегацією 24 квітня не відбувалося. Раніше так звана дитяча омбудсменка РФ Львова-Бєлова заявила, що Росія та Україна “вперше провели очні переговори” стосовно повернення викрадених росіянами дітей.

Франція закликає Європейський Союз запровадити новий режим санкцій проти російської дезінформації та операцій втручання у вибори по всьому світу.