Зеленський зустрівся з віцепрезиденткою США: обговорили підтримку України та посилення ППО
Джерело: пресслужба Офісу Президента
У межах Мюнхенської конференції з питань безпеки в суботу, 17 лютого, президент України Володимир Зеленський провів зустріч із віцепрезиденткою США Камалою Гарріс.
За словами Зеленського, головними темами розмови були безпека та стійкість.
“Звичайно, ключове для нас питання зараз – це збереження принципової американської підтримки. Україна та всі наші воїни потребують і дуже чекають відповідного позитивного голосування щодо пакета підтримки. Я дякую кожному й кожній, хто усвідомлює, як багато залежить від цього одного голосування”, – сказав президент.
Глава держави також поінформував Камалу Гарріс про ситуацію на фронті та важливість підтримки України для можливостей й перспективи Сил оборони.
Вони також обговорили продовження співпраці щодо посилання протиповітряної оборони України.
“Кожна система Patriot не лише рятує сотні й тисячі життів, а й дає змогу нормально працювати нашим містам, а отже – нашій економіці”, – сказав Зеленський.
Віцепрезидентка США запевнила в подальшій підтримці України.
“Ми повинні демонструвати таким агресорам, як Путін, що не можна захоплювати чужу землю безкарно”, – зазначила вона.
Нагадаємо, що Камала Гарріс заявила, що адміністрація Байдена буде наполягати на тому, щоб Росія відшкодувала Україні всі збитки після закінчення війни.
- У межах участі в Мюнхенській конференції з питань безпеки президент України Володимир Зеленський провів зустріч із прем’єр-міністеркою Данії Метте Фредеріксен.
- Заступниця генерального прокурора США Ліза Монако та генеральний секретар Естонії Тиніс Саар сьогодні, 17 лютого, на Мюнхенській конференції з безпеки оголосили про передачу майже 500 тисяч доларів конфіскованих російських коштів для надання допомоги Україні.
- В суботу, 17 лютого, в Німеччині демонстранти вийшли на проукраїнський марш біля будівлі, де проходить Мюнхенська конференція з безпеки.
Президент Володимир Зеленський повідомив, що Україна готова віддавати Північній Кореї її людей у межах обміну українських військових, котрі перебувають у російському полоні.
У Норвегії планують відновити скасовану 30 років тому вимогу стосовно обов’язкового зведення бомбосховищ у нових будівлях. Положення стане частиною нового плану цивільної оборони країни на тлі повномасштабного вторгнення сусідньої Росії в Україну.
Боронячи Україну від повномасштабного вторгнення росіян, загинув військовослужбовець, документаліст та військовий репортер з Івано-Франківщини Руслан Ганущак на псевдо “Остап”.
Нещодавнє опитування ППІ свідчить, що нібито 73% українців “підтримують негайні мирні переговори”, проте, його достовірність викликає сумніви. Так, згідно з базою псевдосоціологів і прихованих піарників, котру видання Texty.org.ua веде з 2015 року, ця організація має тривалі зв’язки з проросійськими партіями та маніпулює результатами досліджень.
У Центрі протидії дезінформації попередили, що російська пропаганда поширює фейкове відео від нібито платформи United24 Media, що під час пожеж у Каліфорнії постраждали вісім особняків, які, за словами росіян, “належать високопоставленим українським військовим”.