Президент України зустрівся з двопартійною делегацією Сенату США

Джерело: пресслужба Офісу Президента

У межах Мюнхенської конференції з питань безпеки в суботу, 17 лютого, президент України Володимир Зеленський зустрівся з делегацією Сенату США, до складу якої увійшли сенатори від Демократичної та Республіканської партій.

Зеленський подякував за допомогу та наголосив, що Україна розраховує на подальшу підтримку України в Конгресі США, зокрема прийняття законопроєкту, який передбачає виділення $60 млрд допомоги Україні.

“Ми вдячні Президентові США, обом партіям за ваші рішення, підтримку та допомогу. Ви ухвалюєте потрібні рішення в критичні моменти. Ми дуже розраховуємо на США, на всіх американців. Ми раді, що ви з нами – на правильному боці”, – сказав президент.

Глава держави розповів сенаторам про першочергові оборонні потреби України, а саме потреба в додаткових артилерійських системах і снарядах, далекобійній зброї, засобах радіоелектронної боротьби та посиленні протиповітряної оборони.

Нардепка від партії “Слуга народу” Мар’яна Безугла заявила, що вважає виплати військовослужбовцям надмірними й додала, що “цінності не в грошах”.

Протягом дня, 12 квітня, російські війська здійснили 20 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 112 вибухів. 

Високопоставлені посадовці США в п’ятницю, 12 квітня, заявили, що Китай підтримує військові зусилля Росії в Україні, допомагаючи Москві нарощувати оборонне виробництво за допомогою великої кількості верстатів, мікроелектроніки, технологій безпілотників і крилатих ракет.

Посли України в США Оксана Маркарова повідомила, що лідери 15 протестантських конфесій України написали листа до спікера Конгресу Майка Джонсона та Палати представників США.

Колишній прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон заявив, що якщо Росія переможе у війні, це стане “поворотним моментом в історії” й закликав надати Україні необхідну зброю.