Новини за темою: танкери

Війна на Близькому Сході спровокувала масштабну чергу за кредитами МВФ: Крісталіна Георгієва попередила, що понад дванадцять держав потребують термінових вливань капіталу для стабілізації економік на тлі паливної кризи.

Сполучені Штати підбили підсумки першої доби морської блокади Ірану: шість кораблів були змушені повернутися в порти відправлення, тоді як транзитні судна продовжують рух до ОАЕ та Іраку.

Два завантажені китайські нафтові супертанкери наблизилися до Ормузької протоки, готуючись стати першими комерційними суднами, котрі залишать Перську затоку після набуття чинності американо-іранської угоди про припинення вогню.

Президент РФ Володимир Путін відкрито відкинув погрозу прем’єр-міністра Великої Британії Кіра Стармера захопити санкціоновані російські судна, відправивши військовий корабель для їхнього супроводу через Ла-Манш.

Уряд Індії підтвердив, що 94 тисячі тонн палива для побутових потреб успішно транспортуються до країни після узгодженого проходу через територіальні води Ірану.

Адміністрація президента США Дональд Трамп вилучає нафтові танкери, пов’язані з країнами, які у Вашингтоні вважають такими, що фінансують тероризм. У Білому домі неодноразово заявляли, що такі дії мають приносити фінансову вигоду США, однак на практиці утримання конфіскованих суден вже обходиться уряду в десятки мільйонів доларів.

Служба зовнішньої розвідки України отримала дані про плани Кремля розширили флот танкерів, котрі транспортують нафту під прапором РФ. Відповідне рішення продиктоване дедалі частішими прецедентами затримань танкерів “тіньового флоту” РФ європейськими країнами та США.

Індійські НПЗ придбали близько 30 мільйонів барелів російської нафти після того, як США надали дозвіл на закупівлі, аби допомогти країні компенсувати дефіцит постачання з Близького Сходу, повідомляють поінформовані джерела.

Два танкери з російською нафтою, котрі спершу прямували до Східної Азії, зрештою змінили курс на Індію, що свідчить про те, що Нью-Делі стає стрімко приймати сиру нафту на тлі загострення конфлікту на Близькому Сході.

Саудівська Аравія збільшила експорт нафти, досягнувши максимального рівня з квітня 2023 року, забезпечуючи постачання на світовий ринок у той час, коли торговці нафтою стежать за зростаючою напруженістю між США та Іраном.