Тайвань міг переозброїти третину української ППО – Forbes
Джерело: Forbes
Тайвань міг передати Україні надлишки своїх зенітних ракетних комплексів (ЗРК) Hawk, засвідчив колишній старший директор з питань Тайваню у Міноборони США Тоні Ху.
Частка відправлених Тайбеєм систем Hawk українській ППО нині може становити близько третини.
Перші чутки про цю операцію з’явилися ще 2023 року. Загалом Збройні сили України могли отримати до 15 батарей Hawk, у кожній з яких розміщено щонайменше шість пускових установок, здатних запускати по три ракети.
З початком повномасштабної війни у лютому 2022 року українські Військово-повітряні сили мали близько 50 батарей ЗРК, в основному С-300 та інших радянських зразків. Однак згодом запаси поповнилися сучасними західними системами.
Попри вік – понад 60 років, Hawk залишається ефективною системою: ЗРК простий у використанні, надійний, мобільний, легко модернізується і особливо добре справляється з безпілотниками, крилатими ракетами та літаками. Крім того, ракети Hawk сумісні з сучаснішою системою NASAMS, яка також є в арсеналі України.
Влітку 2023 представники США обговорили з Тайванем можливість викупу більш як десяти батарей Hawk. Постачання мало на меті підтримати ППО України на тлі скорочення запасів ракет для комплексів С-300 і “Бук”.
Тайвань почав виводити Hawk з експлуатації у 2015 році, замінюючи його на місцеві системи та імпортні комплекси NASAMS.
- Представництво Тайваню в Литві підписало свій другий меморандум про взаєморозуміння з Литовським центральним агентством з управління проектами (CPMA) про надання додаткових 5 мільйонів доларів фінансування для сприяння відбудови України через уряд Литви.
- Тайвань зупинив постачання верстатів до Росії після посилення правил експортного контролю.
- Раніше Міністерство економіки Тайваню заявило, що розширило список санкційних товарів для Росії та Білорусі у відповідь на повномасштабне вторгнення РФ в Україну, щоб запобігти використанню тайванських високотехнологічних товарів у військових цілях.
У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.
17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.
В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.
Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.
Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Силах оборони України дистанційно керовану самохідну броньовану платформу UNEX UGV українського виробництва для виконання завдань з логістики, евакуації, розмінування тощо.