Тайвань обрав президентом Вільяма Лая, що викликало обурення в Китаю

Джерело: BBC News

В суботу, 13 січня, тайванські виборці обрали своїм президентом Вільяма Лая на історичних виборах.

Цей крок викликав обурення Китаю, який незабаром після результатів опублікував заяву, наполягаючи на тому, що “Тайвань є частиною Китаю”.

Хоча Пекін закликає до “мирного возз’єднання”, він також не виключає застосування сили й вибори в Тайвані розглядалися як вибір між “війною і миром”.

В останні місяці Китай збільшив свою військову присутність навколо острова, посилюючи побоювання щодо можливого конфлікту.

Комуністичний уряд Пекіна зневажає Демократичну прогресивну партію (DPP) Вільяма Лая, яка керувала Тайванем протягом восьми років.

“Країна продовжуватиме йти правильним шляхом вперед. Ми не будемо повертатися назад або озиратися назад”, — сказав Лай після перемоги у виборах.

Пізніше, звертаючись до десятків тисяч прихильників на вулицях Тайбею, Лай назвав свою перемогу тріумфом демократії.

“Ми це зробили. Ми не дозволили зовнішнім силам вплинути на наші вибори. Це тому, що ми вирішили, що тільки ми можемо обрати нашого президента”, – сказав він. 

Напередодні виборів Тайвань звинуватив Китай у спробі втрутитися в процес.

США, найбільший союзник Тайваню, привітали Лая з перемогою. Державний секретар США Ентоні Блінкен також високо оцінив “надійну демократичну систему та виборчий процес” острова.

У своїй заяві він сказав, що Вашингтон “відданий підтримці миру та стабільності між двома протоками”. 

Статус учасника бойових дій відповідно до законодавства надається тим, хто брав участь у бойових завданнях в районах воєнних дій або на тимчасово окупованих територіях, незалежно від того, скільки часу це тривало, наголосив Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець.

Президент Аргентини Хав’єр Мілеї став громадянином Італії. Під час візиту до Рима статус йому офіційно надала прем’єр-міністерка Італії Джорджі Мелоні.

Основними статтями витрат за програмою “Зимова єПідтримка” стали комунальні послуги, мобільний зв’язок і донати на ЗСУ. Зокрема, на комунальні послуги громадяни спрямували 63% коштів, 17% витратили на мобільний зв’язок. Тоді як близько 4% українці перерахували на потреби військових через благодійні фонди та волонтерські організації.

Вифлеємський вогонь доставили до Києва 15 грудня. Церемонія передачі вогню відбулась в укритті через повітряну тривогу.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 15 грудня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 214 бойових зіткнень. Найбільша кількість боїв відбулася на Сіверському, Покровському, Курахівському та Времівському напрямках.