Тайвань обрав президентом Вільяма Лая, що викликало обурення в Китаю

Джерело: BBC News

В суботу, 13 січня, тайванські виборці обрали своїм президентом Вільяма Лая на історичних виборах.

Цей крок викликав обурення Китаю, який незабаром після результатів опублікував заяву, наполягаючи на тому, що “Тайвань є частиною Китаю”.

Хоча Пекін закликає до “мирного возз’єднання”, він також не виключає застосування сили й вибори в Тайвані розглядалися як вибір між “війною і миром”.

В останні місяці Китай збільшив свою військову присутність навколо острова, посилюючи побоювання щодо можливого конфлікту.

Комуністичний уряд Пекіна зневажає Демократичну прогресивну партію (DPP) Вільяма Лая, яка керувала Тайванем протягом восьми років.

“Країна продовжуватиме йти правильним шляхом вперед. Ми не будемо повертатися назад або озиратися назад”, — сказав Лай після перемоги у виборах.

Пізніше, звертаючись до десятків тисяч прихильників на вулицях Тайбею, Лай назвав свою перемогу тріумфом демократії.

“Ми це зробили. Ми не дозволили зовнішнім силам вплинути на наші вибори. Це тому, що ми вирішили, що тільки ми можемо обрати нашого президента”, – сказав він. 

Напередодні виборів Тайвань звинуватив Китай у спробі втрутитися в процес.

США, найбільший союзник Тайваню, привітали Лая з перемогою. Державний секретар США Ентоні Блінкен також високо оцінив “надійну демократичну систему та виборчий процес” острова.

У своїй заяві він сказав, що Вашингтон “відданий підтримці миру та стабільності між двома протоками”. 

Протягом доби російські армійці обстріляли Херсонську область, внаслідок чого двоє осіб зазнали поранень.

29 лютого у 6-поверховій будівлі Бангладешу з ресторанами та магазинами виникла пожежа, внаслідок якої загинуло 45 осіб, та ще десятки зазнали поранень.

За даними ЗМІ Головнокомандувач ЗС Великої Британії адмірал Ентоні Радакін таємно допоміг українським військовим атакувати російські кораблі.

У Росії заявили про намір збільшити виробництво літаків дальнього радіолокаційного виявлення А-50. Водночас аналітики ISW сумніваються у таких можливостях РФ.

В Україні триває 737-ма доба повномасштабного вторгнення військ РФ. За цей час українські захисники вбили та поранили понад 414 тисяч окупантів.