Тайвань повідомляє про першу велику військову активність Китаю з часу виборів

Джерело: Reuters

17 січня Міністерство оборони Тайваню заявило, що виявило 18 літаків ВПС Китаю, що діяли навколо острова та здійснювали “спільне патрулювання бойової готовності” з китайськими військовими кораблями. Це стало першою великомасштабною військовою акцією після тайванських виборів.

Китай, який розглядає Тайвань як свою власну територію, протягом минулих чотирьох років регулярно відправляв військові літаки та військові кораблі для “патрулбвання” навколо острова, намагаючись відстоювати претензії на суверенітет, які уряд Тайбей відкидає.

Тайвань проголосував за наступного президента правлячої Демократичної прогресивної партії Лая Цінде. Пекін неодноразово називав політика “небезпечним сепаратистом і розв’язувачем війни”.

Міністерство оборони Тайваню повідомило, що 17 січня виявило 18 літаків, включаючи винищувачі Су-30. Одинадцять літаків перетнули середню лінію Тайванської протоки, працюючи з китайськими військовими кораблями для проведення “спільного патрулювання бойової готовності”.

Середня лінія протоки колись служила неофіційним бар’єром між двома сторонами, однак тепер китайські літаки регулярно пролітають над нею. Китай заявив, що не визнає існування лінії.

Тайвань направив власні сили для спостереження.

Зауважимо, 15 січня, після президентських виборів на Тайвані, новообраний президент Лай Цінде прийняв американську делегацію та висловив вдячність США за підтримку. Проти цього заперечував офіційний Китай.

Уряд Тайваню, який неодноразово пропонував переговори з Китаєм, відкидає претензії Пекіна на суверенітет і каже, що тільки жителі острова можуть вирішувати своє майбутнє.

Тайвань був однією з основних тем переговорів Байдена і Сі у Сан-Франциско.

За словами американського високопосадовця, Сі зазначив Байдену під час їхньої чотиригодинної зустрічі 15 листопада, що Тайвань є “найбільшою та найнебезпечнішою проблемою” в американо-китайських відносинах.

Фінляндія почала засекречувати інформацію про експорт своєї зброї.

Рятувальники завершили аварійно-рятувальні роботи після ракетного удару, завданого Росією по Харкову. Внаслідок обстрілу загинула одна людина та постраждали 114.

16 квітня ультраправий депутат Європейського парламенту і кандидат у президенти Польщі Гжегож Браун увірвався до лікарні та погрожував арештом лікарці, яка провела жінці законний аборт.

У Великій Британії на аукціоні Henry Aldridge and Son виставляють жіночий кишеньковий годинник, який колись належав данцю Гансу Крістенсену Гіварду, пасажиру “Титаніка”, що загинув у катастрофі.

У Києві 18 квітня правоохоронці затримали двох 17-річних підлітків, які побили військовослужбовця у гідропарку.