Тайвань повідомляє про першу велику військову активність Китаю з часу виборів

Джерело: Reuters

17 січня Міністерство оборони Тайваню заявило, що виявило 18 літаків ВПС Китаю, що діяли навколо острова та здійснювали “спільне патрулювання бойової готовності” з китайськими військовими кораблями. Це стало першою великомасштабною військовою акцією після тайванських виборів.

Китай, який розглядає Тайвань як свою власну територію, протягом минулих чотирьох років регулярно відправляв військові літаки та військові кораблі для “патрулбвання” навколо острова, намагаючись відстоювати претензії на суверенітет, які уряд Тайбей відкидає.

Тайвань проголосував за наступного президента правлячої Демократичної прогресивної партії Лая Цінде. Пекін неодноразово називав політика “небезпечним сепаратистом і розв’язувачем війни”.

Міністерство оборони Тайваню повідомило, що 17 січня виявило 18 літаків, включаючи винищувачі Су-30. Одинадцять літаків перетнули середню лінію Тайванської протоки, працюючи з китайськими військовими кораблями для проведення “спільного патрулювання бойової готовності”.

Середня лінія протоки колись служила неофіційним бар’єром між двома сторонами, однак тепер китайські літаки регулярно пролітають над нею. Китай заявив, що не визнає існування лінії.

Тайвань направив власні сили для спостереження.

Зауважимо, 15 січня, після президентських виборів на Тайвані, новообраний президент Лай Цінде прийняв американську делегацію та висловив вдячність США за підтримку. Проти цього заперечував офіційний Китай.

Уряд Тайваню, який неодноразово пропонував переговори з Китаєм, відкидає претензії Пекіна на суверенітет і каже, що тільки жителі острова можуть вирішувати своє майбутнє.

Тайвань був однією з основних тем переговорів Байдена і Сі у Сан-Франциско.

За словами американського високопосадовця, Сі зазначив Байдену під час їхньої чотиригодинної зустрічі 15 листопада, що Тайвань є “найбільшою та найнебезпечнішою проблемою” в американо-китайських відносинах.

На 71-му році життя помер американський режисер Джеймс Фолі, відомий за роботою над двома частинами кіносерії “П’ятдесят відтінків сірого” та низкою кліпів Мадонни.

З наступного року Міністерство освіти Франції запускає пілотний проєкт з вивчення української мови як другої іноземної в коледжах та ліцеях країни.

Міністерство закордонних справ України висловило демарш державам, чиї лідери взяли участь у параді в Москві 9 травня.

Під час спільної пресконференції для ЗМІ з президентом Франції Еммануелем Макроном у Нансі 9 травня, глава польського уряду Дональд Туск заявив, що присутність лідерів країн на параді в Москві викликає сором.

Керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак провів переговори з представниками адміністрації  президента США Дональда Трампа. Головною темою розмови було питання припинення вогню в Україні.