Тайвань повідомив про рекордну кількість винищувачів КНР у своєму повітряному просторі
Джерело: CNN
14 жовтня Пекін направив у бік Тайваню найбільшу за всю історію китайських військових навчань кількість винищувачів, повідомило Міноборони Тайваню, що загалом зареєструвало 153 військові літаки.
Крім того, у водах навколо острова перебувало 14 військових кораблів КНР і ще 12 приписаних до китайської берегової охорони.
Військові навчання, в яких брали участь китайські винищувачі, безпілотники, військові кораблі та судна берегової охорони, що імітують блокаду острова, Тайвань назвав “необґрунтованою провокацією”.
Китай назвав навчання “серйозним попередженням” у відповідь на промову президента Тайваню Лая Цінде, котрий заявив, що суверенітет Тайваню непорушний.
Пекін вважає Тайвань частиною своєї території і загрожує об’єднати острів із населенням понад 23 млн осіб із материковим Китаєм, застосувавши при необхідності військову силу.
Читайте також: Президент Тайваню порадив Китаю звернутися з територіальними претензіями до Росії
Зауважимо, нещодавно Міністерство оборони Тайваню повідомило про високу військову активність Китаю довкола острова. Протягом доби військові зафіксували 66 бойових літаків і 7 кораблів китайської армії, які проводили патрулювання та маневри.
Згодом стало відомо, що уряд Тайваню готує державні служби та інфраструктуру до роботи у воєнний час через агресивну позицію Китаю. Програма реформ передбачає збільшення чисельності сил цивільної оборони, створення запасів продовольства й енергоносіїв, посилення екстреної медичної допомоги та зміцнення інфраструктури зв’язку.
- За оцінками Центру стратегічних та міжнародних досліджень (CSIS), Китай може захопити Тайвань без жодного пострілу і має для цього декілька варіантів.
- Китай погрожує запровадити смертну кару в крайніх випадках для “завзятих” прихильників незалежності Тайваню.
- Держдепартамент США схвалив продаж Тайваню БпЛА і ракет на суму близько 360 млн доларів. Агентство Пентагону зі співробітництва у сфері безпеки та оборони підтвердило рішення щодо угоди.
У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.
Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.
У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.
Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.
3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.