Такер Карлсон зізнався, що йому не сподобалися слова Путін про «засилля нацистів в Україні»

Джерело: Такер Карлсон у підкасті американського журналіста Лекса Фрідмана

Американський журналіст Такер Карлсон зробив відверте зізнання з власного спостереження, що Кремль намагається “демонізувати українців, називаючи їх нацистами”.

Так звану “денацифікацію”, журналіст назвав “найтупішою річчю”, зазначивши, що намагання глави РФ виправдати своє вторгнення у суверенну країну заявами про “нацистів” звучать “по-дитячому”.

Фрідман поставив запитання Такеру стосовно його інтерв’ю президента РФ. Зокрема Фрідман поцікавився думкою журналіста щодо заяви Путіна відносно так званої “денацифікації”, і Карлсон відповів, що спроба глави РФ виправдати повномасштабну агресію необхідністю “денацифікації” – насправді лише намагання очорнити Україну та українців.

Карлсон заявив, що та частина інтерв’ю, в якій Путін говорить про засилля “нацистів” в Україні, йому не сподобалася. Водночас у нього склалося враження, що лідер РФ таки справді вірить у “неонацизм” в Україні.

Річ у тім, що “нацизм”, хоч би яким він був, є невіддільним поняттям від німецького народу. Це був націоналістичний рух у Німеччині. Я сам антинацист. Але не існує жодного нацистського руху у 2024 році. Називати їх (українців) “нацистами”, це якось дуже по-дитячому, — пояснив Такер.

Зауважимо, раніше фахівці ISW проаналізували частину інтерв’ю президента РФ Володимира Путіна для американського журналіста Такера Карлсона, у якій він розповідав про російсько-українську війну.

Експерти зауважили, що під час інтерв’ю Путін показав, що не прагне до перемовин та має намір знищити Україну як державу. Він також продемонстрував загальну ворожість до Заходу , неправдиво звинувативши його у початку війни.

Він також стверджував, що Росія нібито готова до перемовин про припинення війни. Однак, вважають фахівці, ця риторика необхідна Путіну для того, щоб обманути Захід.

На думку фахівців, насправді російський лідер не має наміру припинити війну і хоче знищити Україну, а процес перемовин йому необхідний лише для того, аби під час цієї паузи посилити свою армію.

В інтерв’ю Путін також прагнув продемонструвати, що у війні саме Росія є потерпілою стороною. Зокрема він наголошував, що війну почали “українські неонацисти” у 2014 році, а повномасштабне вторгнення – це спроба РФ покласти край війні.

Путін також намагався виправдити військове вторгнення в Україну у 2014 та 2022 роках, як відповідь на дії України та Заходу.

Так, про окупацію Криму та частини Донбасу у 2014 році він аргументував “державним переворотом в Україні (Революція Гідності), який нібито підтримували США. Він також звинуватив Україну у порушенні Мінських угод та розповів про нібито створення баз НАТО на території Української держави.

Він вкотре повторив, що одна з цілей війни – “денацифікація”, яка, на думку Путіна, означає заборону всіх неонацистських рухів в Україні та усунення осіб, які підтримують нацистську ідеологію.

Путін продовжував закликати до “нейтралітету” України та стверджував, що Росія не може довіряти будь-яким заявам НАТО про те, що Альянс не дозволяє Україні стати членом.

Окрім цього, Путін продовжував пропагувати псевдоісторію, намагаючись заперечити українську державність і національність. Президент РФ повторив давні російські інформаційні наративи, заперечуючи існування української державності та ідентичності.

Путін стверджував, що українці принципово не існують як нація і що українці – це насправді росіяни, яких різні політичні діячі переосмислили як українців, щоб підірвати здатність Росії контролювати кордони Росії з іншими державами Східної та Центральної Європи.

Президент РФ також регулярно й навмисно зловживав визначенням “етнічного росіянина”, маючи на увазі українців, щоб просувати ширшу концепцію “русского мира” та виправдати максималістські претензії Росії щодо України, її народу та більшої імперіалістичні амбіції.

  • Президент Росії Володимир Путін повинен постати перед судом щодо розслідування воєнних злочинів РФ у Маріуполі, унаслідок яких загинули тисячі цивільних, знищено незчисленну кількість будівель, за якими послідувала русифікація міста, мовиться у новій доповіді організації Human Rights Watch.
  • Винахідник, підприємець та мільярдер Ілон Маск висміяв “дискурс в історію” від російського президента Володимира Путін під час інтерв’ю американському журналісту Такеру Карлсону.
  • В Євросоюзі заперечили чутки про намір запровадити санкції проти американського журналіста Такера Карлсона, який днями прибув до РФ, аби взяти інтерв’ю у президента Росії Володимир Путіна.

Президент Володимир Зеленський має намір відвідати засідання Контактної групи з оборони України у форматі “Рамштайн” у Німеччині 9 січня.

Членство в НАТО є єдиною надійною довгостроковою гарантією безпеки, яку Україна може отримати проти майбутньої російської агресії, заявила міністерка закордонних справ Еліна Валтонен.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 8 січня. Від початку цієї доби відбулося 166 бойових зіткнень.

Захищаючи Україну від повномасштабного російського вторгнення, на фронті загинув український танцівник та хореограф Володимир Раков.

Внаслідок ворожого обстрілу Запоріжжя кількість поранених збільшилася до 63 осіб.