Талібан відправляє жінок, які зазнали насильства, до в’язниці – ООН
Джерело: BBC News
Згідно зі звітом ООН, уряд радикального ісламістського руху “Талібан” в Афганістані відправляє жінок, які пережили жорстоке поводження, у в’язницю, стверджуючи, що це робиться для їхнього захисту.
Також більше немає державних притулків для жінок, оскільки уряд “Талібану” не бачить потреби у таких центрах.
Придушення прав жінок з боку “Талібану” в Афганістані є одним із найжорсткіших у світі.
Місія ООН з допомоги Афганістану (UNAMA) заявила, що гендерне насильство щодо афганських жінок і дівчат, як відомо, було високим ще до того, як “Талібан” захопив Афганістан.
Але відтоді такі інциденти стали ще більш поширеними. Жінки також все частіше залишаються вдома, що підвищує їхню вразливість до домашнього насильства та насильства з боку інтимного партнера.
За даними UNAMA, до того, як у 2021 році таліби повернули владу, в Афганістані існувало 23 державні центри або притулки для захисту жінок, але відтоді вони зникли.
Офіційні особи “Талібану” сказали UNAMA, що в притулках немає потреби, оскільки жінки мають бути зі своїми чоловіками або членами сім’ї чоловічої статі.
UNAMA також зазначила, що протягом річного періоду, з 15 серпня 2021 року адміністрація “Талібану” розглядала скарги на гендерне насильство “нечітко та непослідовно”.
Наприклад, немає чіткого розмежування між кримінальними та цивільними скаргами, що не забезпечує ефективного правового захисту жінок і дівчат.
Скарги розглядаються переважно чоловіками, і UNAMA зазначила, що відсутність жіночого персоналу “перешкоджає постраждалим подавати скарги”.
З моменту відновлення влади у 2021 році уряд “Талібану” практично порушив свої попередні обіцянки надати жінкам право на роботу та навчання.
Дівчатам в Афганістані дозволено відвідувати лише початкову школу.
Дівчатам-підліткам і жінкам заборонено входити в аудиторії шкіл і університетів. Їм заборонено відвідувати парки, спортзали та басейни. Салони краси закрито, а жінки повинні покривати тіло й мають право відкривати лише очі.
- Радикальний ісламістський рух “Талібан” хоче запустити в Афганістані централізовану мережу камер спостереження.
- 17 серпня радикальний ісламістський рух “Талібан” заборонив усі політичні партії в Афганістані, заявивши, що їхня діяльність суперечить шаріату, повідомив міністр юстиції в уряді талібів Абдул Хакім Шараї.
- В Афганістані радикальний ісламістський рух “Талібан” заявив про заборону жінкам відвідувати національний парк Банд-е-Амір у центральній провінції Баміян. Це місце — одна з визначних туристичних пам’яток країни.
У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.
Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.
У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.
Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.
3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.