Талібан заборонив політичні партії в Афганістані
Джерело: DW
17 серпня радикальний ісламістський рух “Талібан” заборонив усі політичні партії в Афганістані, заявивши, що їхня діяльність суперечить шаріату, повідомив міністр юстиції в уряді талібів Абдул Хакім Шараї.
Понад 70 політичних партій було зареєстровано в Афганістані два роки тому — до того, як таліби повернули собі контроль над країною.
Своєю чергою, в ООН нагадали про затримання талібами журналістів у шести провінціях країни протягом десяти днів. “Талібан” названий “одним із найбільших ворогів свободи преси у світі”.
15 серпня 2021 року до влади в Афганістані прийшов радикальний рух ісламізму “Талібан”. Таліби взяли всю країну під свій контроль протягом кількох тижнів після виведення з неї Міжнародних сил сприяння безпеці (ISAF) під проводом НАТО.
- 8 червня в ЮНІСЕФ заявили, що глибоко стурбовані тим, що таліби витісняють міжнародні організації з освітнього сектору Афганістану.
- Таліби підписали тимчасову угоду з РФ про постачання бензину, дизельного пального, газу та пшениці до Афганістану.
- 19 вересня “Талібан” передав Сполученим Штатам американського інженера Марка Фреріхса в обмін на високопоставленого учасника радикального ісламістського руху Хаджі Башира Нурзая.
- Талібан наказав припинити роботу салонам краси в Афганістані.
Попри санкції, арешт активів і передачу банків державі, низка фінансових установ, які раніше були пов’язані з В’ячеславом Богуслаєвим, зберігає чинні ліцензії. Національний банк України, який є регулятором ринку, не надає жодних пояснень щодо причин невідкликання цих дозволів.
Співробітники Державного бюро розслідувань провели обшуки у помешканні українського дипломата Костянтина Єлісєєва у справі так званих “Харківських угод” 2010 року. У партії “Європейська Солідарність” назвали ці дії безпідставним тиском і закликали припинити переслідування опонентів.
Служба безпеки України повідомила про заочну підозру колишньому капітану збірної України з футболу, який надавав фінансову підтримку армії РФ. СБУ не розкриває імені підозрюваного, проте оприлюднені факти вказують на Анатолія Тимощука.
Стримінговий сервіс Netflix повідомив про продовження популярного драматичного серіалу “Бріджертони” на п’ятий і шостий сезони.
Колишня пані посол США в Україні Бріджит Брінк пояснила причину своєї відставки у квітні 2025 року. За її словами, це через зовнішню політику американського президента Дональда Трампа.