Татарстан запропонував карати тих, хто виїхав з РФ, за «зловживання свободою слова»
Джерело: російська газета “Коммерсант”
Держрада Татарстану запропонувала Держдумі РФ внести зміни до чинного Кодексу адміністративних правопорушень (КоАП) РФ, які дозволяють карати тих, хто залишив Росію, за “зловживання свободою слова, дискредитацію армії РФ та екстремізм”.
Законопроєкт сьогодні схвалено членами парламентського комітету.
Парламентарії вважають за необхідне також передбачити можливість притягнення до відповідальності тих, хто виїхав з РФ, за:
- поширення у ЗМІ та Інтернеті “недостовірної суспільно значущої інформації, що створює загрозу громадському порядку або перешкоди для інфраструктури”;
- образу глави держави, чиновників та державних символів;
- провокування ненависті чи ворожнечі;
- публічні заклики до порушення територіальної цілісності РФ;
- дискредитацію Збройних Сил РФ;
- заклики до запровадження обмежувальних заходів проти РФ та її громадян.
Також Держрада Татарстану запропонувала продовжити термін притягнення до адміністративної відповідальності за згаданими статтями до двох років.
За всіма цими статтями зараз передбачено штрафи (до 400 тис. руб.), а за деякими – виправні роботи.
Очікується, що згаданий законопроєкт розглянуть на сесії Держради у жовтні, а потім його направлять до Держдуми РФ.
- Депутат Державної Думи РФ Михайло Матвєєв заявив, що підготував законопроєкт, згідно з яким ухилення від військової служби буде підставою для позбавлення російського громадянства та депортації до іншої країни.
- Російські парламентарі підтримали новий законопроєкт, який забороняє проводити операції зі зміни статі у РФ.
- Держдума РФ вирішила підвищити призовний вік в країні до 30 років. Відтак, осінній призов на строкову військову службу у РФ ще стосуватиметься 18-27 річних, а весняний 2024 року – вже 18-30 річних.
- Високопоставлений російський генерал Іван Попов, який командує військами РФ на окупованому півдні України, заявив, що його раптово звільнили з посади після того, як він звинуватив російське міноборони у зраді та недостатній підтримці.
У першій половині 2025 року дефіцит бюджету Російської Федерації сягнув 3,69 трильйона рублів (46,89 мільярда доларів), або 1,7% ВВП. Це відповідає рівню, котрий російський уряд передбачив на весь рік.
7 липня уряд Великої Британії оголосив про запровадження нових санкцій проти Росії у зв’язку з використанням хімічної зброї під час повномасштабної війни проти України. До санкційного списку внесли двох російських громадян та одну установу.
7 липня під час патрулювання високогірної ділянки українсько-румунського кордону військовослужбовці відділу прикордонної служби “Ділове” Мукачівського загону виявили тіло невідомого чоловіка.
Керівник Центру вивчення окупації, колишній радник мера міста Петро Андрющенко повідомив, що у тимчасово окупованому Маріуполі окупанти зводять масштабний секретний об’єкт поблизу нової об’їзної дороги.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров назвав становище національних меншин в Україні “спільною проблемою” Росії та Угорщини та закликав Будапешт до спільних дій.