Татарстан запропонував карати тих, хто виїхав з РФ, за «зловживання свободою слова»

Джерело: російська газета “Коммерсант”

Держрада Татарстану запропонувала Держдумі РФ внести зміни до чинного Кодексу адміністративних правопорушень (КоАП) РФ, які дозволяють карати тих, хто залишив Росію, за “зловживання свободою слова, дискредитацію армії РФ та екстремізм”.

Законопроєкт сьогодні схвалено членами парламентського комітету.

Парламентарії вважають за необхідне також передбачити можливість притягнення до відповідальності тих, хто виїхав з РФ, за: 

  • поширення у ЗМІ та Інтернеті “недостовірної суспільно значущої інформації, що створює загрозу громадському порядку або перешкоди для інфраструктури”; 
  • образу глави держави, чиновників та державних символів; 
  • провокування ненависті чи ворожнечі; 
  • публічні заклики до порушення територіальної цілісності РФ; 
  • дискредитацію Збройних Сил РФ; 
  • заклики до запровадження обмежувальних заходів проти РФ та її громадян.

Також Держрада Татарстану запропонувала продовжити термін притягнення до адміністративної відповідальності за згаданими статтями до двох років.

За всіма цими статтями зараз передбачено штрафи (до 400 тис. руб.), а за деякими – виправні роботи.

Очікується, що згаданий законопроєкт розглянуть на сесії Держради у жовтні, а потім його направлять до Держдуми РФ.

У ніч на 31 травня російські війська обстріляли Харків. Влучивши у пʼятиповерховий житловий будинок, згодом ворог завдав повторного удару.

30 травня присяжні у Нью-Йорку ухвалили вердикт у кримінальній справі колишнього президента США Дональда Трампа.

30 травня прессекретарка російського МЗС Марія Захарова назвала “неприйнятними” плани США щодо подальшого стримування операцій тіньового флоту нафтових танкерів Росії. Вона поскаржилася, що перешкоджання російсько-китайській торгівлі є частиною “незаконної торговельної війни”.

У ніч на 31 травня російські війська вкотре обстріляли Харків. Міський голова Ігор Терехов повідомив про два “прильоти” у місті.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22.30 30 травня щодо російського вторгнення. Оборонна операція наших військ триває. Найгарячішою залишається ситуація на Курахівському і Покровському напрямках.