Таїланд і Камбоджа посилюють військову присутність на спірному кордоні

Джерело: Reuters

Таїланд посилив свою військову присутність уздовж спірного кордону з Камбоджею після того, як по той бік кордону збільшилася кількість військ, заявив у суботу міністр оборони Таїланду Пхумтхам Вечаячай.

Напруженість у відносинах між двома країнами Південно-Східної Азії зростає відтоді, як 28 травня в короткій сутичці на недемаркованому кордоні вбили камбоджійського солдата. Протягом декількох днів уряди двох країн Південно-Східної Азії обмінювалися ретельно сформульованими заявами про готовність до діалогу.

Але Пхумтхам Вечаячай, який також обіймає посаду віцепрем’єр-міністра Таїланду, заявив, що Камбоджа відхилила пропозиції на двосторонніх переговорах.

“Крім того, відбулося посилення військової присутності, що загострило напруженість уздовж кордону. Отже, Королівський уряд Таїланду визнав за необхідне вжити додаткових заходів і відповідно посилити нашу військову присутність”, – йдеться в заяві Пхумтхама.

Він не надав подробиць про масштаби підкріплень з обох сторін.

В окремій заяві в суботу армія Таїланду заявила, що камбоджійські солдати і цивільні особи неодноразово здійснювали вторгнення на територію Таїланду.

“Ці провокації і нарощування військових сил свідчать про чіткий намір застосувати силу”, – заявила тайська армія, додавши, що вона візьме під контроль всі тайські контрольно-пропускні пункти на кордоні з Камбоджею.

Камбоджа поки не відповіла офіційно на звинувачення, але прем’єр-міністр країни Хун Манет заявив:

“Ми не хочемо починати конфлікт, але маємо бути готові захищати себе. Наші дії базуються на міжнародному праві, і ми будемо оберігати суверенітет нашої країни”.

У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.

Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.

Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.

The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду є Меган Моббс. Меган  – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.