Театр імені Івана Франка зібрав понад 2,3 млн гривень для ЗСУ

Джерело: Міністерство культури та інформаційної політики України

Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка, завдяки благодійному показу вистави “Конотопська відьма”, зібрав 2 349 000 гривень для українських захисників і захисниць.

4 березня в Національному академічному драматичному театрі імені Івана Франка відбувся благодійний показ вистави “Конотопська відьма” за повістю Григорія Квітки-Основ’яненка.

За інформацією театру, квитки продавалися за підвищеними цінами, але в глядацькій залі не було жодного вільного місця.

“Нам вдалося зібрати 2 349 000 гривень. Це суттєво більше, ніж у наш перший благодійний показ вистави. І знову ж таки – це завдяки вам. Всі кошти ми, як і обіцяли, передамо на користь наших захисників і захисниць. Трохи згодом обов’язково розповімо, на що саме ці кошти буде витрачено. Ми глибоко вдячні всім, хто підтримує наші Збройні сили, хто донатить, волонтерить і приходить на наші вистави!” – йдеться у повідомленні театру імені Івана Франка.

Нагадаємо, в грудні минулого року під час благодійного показу цієї ж вистави вдалося зібрати майже 1 770 000 гривень. Їх спрямували на потреби Збройних сил України, а саме на придбання дронів.

Розвіддані, з якими ознайомилися американські та західні посадовці, свідчать про можливу зміну пріоритетів глави Росії Володимира Путіна у повномасштабній війні проти України. Замість прагнення до повного захоплення України, Кремль може зосередитися на короткострокових цілях — утриманні захоплених територій та зміцненні ослабленої економіки РФ.

Нові котушки на 25 та 30 км для оптоволоконних FPV-дронів української компанії 3DTech пройшли внутрішні випробування та вже серійно виробляються. Виробництво всіх котушок компанії повністю локалізовано в Україні, закуповується лише сировина. 

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22:00 1 травня. Від початку цієї доби відбулося 140 бойових зіткнень.

Міністерство юстиції сформував Реєстр відомостей щодо незаконно депортованих Росією українських дітей. Технічне створення Реєстру вже завершене. Наразі здійснюється формування та подання перших особових справ.

1 травня Міноборони спільно з підприємством “Українська оборонна компанія” підписали Меморандум про взаєморозуміння у сфері державного гарантування якості, що є важливим елементом запровадження в Україні системи гарантування якості за стандартами НАТО.