Телескоп NASA помітив дві зірки, які врізалися одна в одну настільки сильно, що це могло створити золото в космосі

Джерело: Insider

Космічний телескоп імені Джеймса Вебба (JWST) NASA виявив, що дві нейтронні зірки врізалися одна в одну настільки сильно, що це могло створити золото в космосі.

Рідкісний космічний вибух, відомий як Кілонова, настільки потужний, що може створити у Всесвіті золото, платину та уран.

Кілонова виникає, коли дві нейтронні зірки тяжіють одна навколо одної та зрештою розбиваються. Удар спричиняє потужний вибух, який називається гамма-спалахом, за яким слідує хвиля ультрафіолетової, інфрачервоної та рентгенівської енергії. 

Енергія, що виділяється вибухом, може бути виявлена ​​дистанційними датчиками на Землі та в космосі. 

Вони також помітили докази викиду важких елементів під час вибуху, що свідчить про те, що це була Кілонова.

Великий вибух створив лише гелій, водень і літій. Складніші елементи, такі як вуглець і кисень, повинні були бути створені за допомогою реакцій термоядерного синтезу на мільйони градусів, створених зірками.

Але такі важкі елементи, як золото й уран, вимагають екстремальних і жорстких умов. Вони виникають лише за дуже обмежених обставин. 

У цьому конкретному випадку вчені виявили сліди важкого елемента телуру та створення лантаноїдів.

Найближчі щонайменше шість місяців про вибори в Україні можна забути через зламані реєстри, вважає експертка з питань PR-комунікацій виборчих та політичних технологій Ольга Лень.

Після перемоги над Тайсоном Ф’юрі Олександр Усик здивував світ, піднявши на ринзі шаблю гетьмана Івана Мазепи. Цей момент став не лише символом спортивного тріумфу, але й потужним культурним жестом, який привернув увагу до української історії.

У США несподівано зникла 81-річна конгресвумен республіканка Кей Грейнджер. Вона не з’являлася на робочому місці з середини липня, ігнорувала телефонні дзвінки колег та не відповідала на повідомлення.

У листопаді 2024 року Росія запустила по українських регіонах близько 2,3 тисячі безпілотників односторонньої атаки різних типів. 

Поки полтавський лелека Грицько – у теплих краях, науковці запустили прямий ефір з годівниці в Національному природному парку “Пирятинський”.