Температура води у Середземному морі досягла нового максимуму
Джерело: The Express Tribune
Другий рік поспіль температура поверхні Середземного моря досягає рекордних значень. Згідно з даними Інституту морських наук у Барселоні, у 2023 році вона становила 28,7 градуса, у 2024 році – 28,9 градуса.
Попередній рекорд було встановлено у серпні 2003 року, коли середньодобова температура становила 28,25 градуса.
У деяких місцях з початку серпня температура води перевищувала 30 градусів, зокрема в Єгипті, Монако, Корсиці та поблизу іспанського міста Валенсія.
Всесвітньо кліматична рада визнала Середземне море “гарячою точкою” зміни клімату. За її прогнозами, до 2060 року близько 20% риб та безхребетних, що мешкають у Середземномор’ї, можуть вимерти, якщо глобальне потепління перевищить планку 1,5 градуса.
За словами вчених, океани поглинули 90% надлишкового тепла, виробленого людською діяльністю з початку індустріальної ери.
- Згідно з дослідженням, підвищення рівня моря, спричинене зміною клімату, робить Землю “товстішою” на екваторі, уповільнюючи її обертання, що робить дні довшими.
- Співзасновник Microsoft Білл Гейтс висловив думку, що штучний інтелект полегшить боротьбу зі зміною клімату. Він застеріг, що ШІ мають використовувати виключно люди з добрими намірами.
- За даними Агентства безпеки охорони здоров’я Великої Британії (UKHSA), зміна клімату, ймовірно, збільшить активність і поширення кліщів, що може призвести до зростання випадків хвороби Лайма.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.
Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.
Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.