Термін добровільного повернення на службу після СЗЧ можуть подовжити – Верещук

Джерело: Ірина Верещук

Наразі обговорюється пропозиція щодо продовження строку добровільного повернення на службу для військовослужбовців, які самовільно залишили свої частини (СЗЧ).

Згідно з інформацією, у четвер пройшла міжвідомча нарада, присвячена ветеранській політиці та соціальному захисту військовослужбовців і їхніх сімей, де обговорювалася проблема СЗЧ. Участь у нараді взяли представники Міноборони, ЗСУ, Військової служби правопорядку та кількох бойових підрозділів.

Верещук зазначила, що 1 січня завершився термін для добровільного повернення на службу після СЗЧ, але зараз обговорюється можливість продовження цього терміну.

“Отже, це поки що тільки ідея, але ми вже почали обговорювати це з оборонним комітетом ВРУ”, — написала заступниця керівника Офісу президента Ірина Верещук.

Ірина Верещук зазначила, що на нараді були визначені конструктивні ідеї, які одразу взяли в роботу”.

“Для роботи з повернення воїнів активніше залучати рекрутерів з успішних бойових підрозділів. Якщо у когось виходить успішно повернути бійця у стрій, ну то треба дати людям працювати й усіляко підтримати”, – йдеться в повідомленні.

Російська економіка перебуває у гіршому стані, ніж це подає офіційна статистика Кремля, мовиться у звіті Стокгольмського інституту перехідної економіки (SITE), підготовленому для міністрів фінансів ЄС. Хоча Росія заявляє про зростання ВВП на 4,3% у 2024 році, експерти SITE вважають ці цифри недостовірними через ймовірне заниження інфляції та приховані витрати на війну проти України.

На Закарпатті взяли під варту двох жителів Закарпаття, які намагалися організувати незаконне переправлення в Румунію військовозобов’язаної особи. Чоловіки є служителями московського патріархату. У разі доведення вини їм загрожує до 9 років ув’язнення.

Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський повідомив, що втрати росіян в Україні з початку 2025 року вже сягнули понад 177 тисяч солдатів.

Президент України Володимир Зеленський і глава Франції Еммануель Макрон не спілкуються через посольства – вони напряму дзвонять один одному через захищені лінії, WhatsApp або Signal.

Глава зовнішньополітичної служби Європейського Союзу Кая Каллас заявила, що не вірить у реальну зацікавленість Росії в досягненні миру в Україні.