«Терор РФ не знає кордонів»: Зеленський прокоментував загибель французьких волонтерів

Джерело: Володимир Зеленський у X

Президент України Володимир Зеленський прокоментував російську атаку по Бериславу на Херсонщині, внаслідок якої загинули французькі волонтери, і зазначив, що російський терор не знає кордонів.

“Російський терор не знає кордонів і національності жертв. Відважні французькі гуманітарні працівники допомагали людям, і ми завжди будемо вдячні за їхню людяність. Мої співчуття їхнім близьким. Бажаю якнайшвидшого одужання іншим, хто постраждав внаслідок цієї жахливої атаки”, – написав президент України.

Своєю чергою, президент Франції Емманюель Макрон також засудив удар армії РФ по Бериславу на Херсонщині, внаслідок якого загинули французькі гуманітарні працівники.

“Двоє французьких гуманітарних працівників загинули в Україні внаслідок удару Росії. Боягузливий і негідний вчинок. Я думаю про їхніх поранених близьких і товаришів”, – написав він.

Макрон додав, що солідарний з усіма волонтерами, які допомагають населенню.

Зазначимо, що 1 лютого війська РФ атакували безпілотниками Берислав на Херсонщині.

Унаслідок злочинних дій окупантів загинуло двоє волонтерів із Франції, ще четверо осіб – троє іноземців та один українець – зазнали поранень.

Поліція Херсонщини розпочала кримінальне провадження за ч. 2 ст. 438 “Порушення законів та звичаїв війни” Кримінального кодексу.

26 лютого заступник міністра оборони України Дмитро Кліменков під час виступу на форумі “26-2-14: Війна почалась у Криму” заявив, що відновлення контролю над Кримом є стратегічним завданням для України.

Триває сімсот тридцять третя доба широкомасштабної збройної агресії РФ проти нашої держави. Протягом доби відбулося 79 бойових зіткнень.

УПЦ Московського патріархату відмовила українським військовим капеланам та українським захисникам у доступі до печер Києво-Печерської Лаври. Оборонці мали намір помолитися за загиблих побратимів у річницю повномасштабного вторгнення росіян.

26 лютого парламент Угорщини схвалив членство Швеції в НАТО – майже через два роки після того, як історично нейтральна країна подала заявку на приєднання до західного військового альянсу, поклавши у такий спосіб кінець тривалим дипломатичним суперечкам.

Верховний представник Євросоюзу із закордонних справ та безпекової політики Жозеп Боррель зауважив, що результат війни РФ проти України може вирішитися в найближчі місяці. Проте Україна потребує ще більшої збройової підтримки ЄС. Він закликав країни-члени збільшити та прискорити допомогу Україні.