Терорист Брейвік подає до суду на Норвегію через нібито порушення його прав
Джерело: AP
Засуджений за вбивство 77 людей у 2011 році норвезький правий екстреміст Андерс Брейвік подає до суду на державу через нібито порушення його прав людини.
За словами терориста, його поодиноке ув’язнення з моменту арешту у 2012 році прирівнюється до “нелюдського поводження” відповідно до Європейської конвенції з прав людини.
“Норвегія віддає перевагу реабілітації, а не відплаті, і тому Брейвік утримується у двоповерховому комплексі з кухнею, вітальнею і телевізійною кімнатою з Xbox, кількома кріслами і чорно-білими фотографіями Ейфелевої вежі на стіні. У нього також є тренажерний зал з вагами, біговою доріжкою і гребним тренажером, а комплексом літають три папуги”, – йдеться у статті.
Утім, адвокат Брейвіка заявив, що його підзахисний не може мати “бодай якісь значущі стосунки з ким-небудь із зовнішнього світу”.
Варто зауважити, що подібний позов під час розгляду справи у 2016 році було прийнято, але пізніше його скасував суд вищої інстанції. Потім скаргу відхилили і в Європейському суді з прав людини. Брейвік просив про умовно-дострокове звільнення у 2022 році, але було прийнято рішення, що він не показав жодних ознак реабілітації.
- Міністр національної безпеки Ізраїлю Ітамар Бен Гвір повідомив про підготовку законопроєкту, згідно з яким в країні буде введено смертну кару для терористів.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22.00 24 листопада. Загалом від початку цієї доби відбулося 198 бойових зіткнень.
Дональд Трамп-молодший став найвпливовішим членом родини Трампів у той час, коли обраний 47-м президентом США Дональд Трамп формує найбільш суперечливий Кабінет міністрів у сучасній історії країни. Про це повідомили шість джерел, наголошуючи на тому, що саме молодший просуває відданих, але менш досвідчених кандидатів замість більш кваліфікованих претендентів на ключові посади в адміністрації.
Литва забезпечить фінансування виробництва українських далекобійних безпілотників. Відповідний Меморандум про взаєморозуміння підписали у Вільнюсі між міністром оборони Рустемом Умєровим та міністром оборони Литви Лаурінасом Кащюнасом.
США дозволили Україні застосовувати далекобійні ракети ATACMS, котрі спільно із британськими Storm Shadow вже використовуються для ударів по російських цілях. Це рішення, ухвалене після тривалих вагань, стало відповіддю на загрозу з боку російських військ, підкріплених солдатами з Північної Кореї.
У застосунку Дія з’явиться опція отримання та продовження дозволів на володіння зброєю, повідомив заступник міністра внутрішніх справ України Богдан Драп’ятий.