Texty.org.ua заявило про тиск та погрози після публікації дослідження щодо допомоги Україні
Джерело: Texty.org.ua
Видання Texty.org.ua повідомило, що після публікації власного дослідження “Американські гойдалки. Від трампістів до комуністів, хто і як агітує за припинення допомоги Україні”, на команду почали здійснювати безпрецендентний тиск.
У дослідження, опублікованому 6 червня, оприлюднено аналіз політичного, медійного та експертного середовища в США, що впливає на прийняття рішень про подальшу підтримку України в російсько-українській війні.
“Як доказову базу дослідження також містить таблицю — перелік організацій та осіб, які виступають у США проти підтримки України. Ми проаналізували їхні аргументи, порівняли їх із поширеними російськими наративами та розвінчали ці наративи, підкріпивши свої тези аргументами й посиланнями на джерела”, – зауважили у виданні.
Окрім цього, було досліджено як особи та організації, що потрапили до дослідження, взаємодіють між собою в публічному просторі та як деякі з них взаємодіють із російськими медіа й державними інституціями. Усі оприлюднені дані щодо осіб та організацій взяті з відкритих, зокрема й офіційних, джерел.
“Ми не називаємо фігурантів цього дослідження ворогами України, не оскаржуємо і не засуджуємо їхнє право на свободу висловлювання, ми лише констатуємо факт, що вони виступають проти підтримки України й що аргументи, які наводить багато хто з них, співзвучні з наративами російської пропаганди щодо України”, – мовиться у заяві видання.
Команда видання зауважила, що поважає свободу слова та залишає за собою право наводити докази, констатувати факти, розвінчувати неправдиві аргументи й порівнювати їх із тими, які російська пропаганда поширює у світі.
Однак після публікації дослідження директор Інституту Рона Пола Daniel McAdams спершу оприлюднив допис у соцмережі Х, потім статтю на сайті Інституту, повідомивши що Texty.org.ua нібито фінансується американським урядом та створило hate list американських громадян.
Як доказ своїх тверджень, він повідомив, що один зі співзасновників видання проходив тренування в межах проєкту американського уряду TechCAMP.
“Насправді Анатолій Бондаренко у 2013, 2014 та 2015 роках про боно виступав у ролі тренера з дата-журналістики в цьому проєкті”, – пояснили у виданні.
Того ж дня у соцмережі Х маніпулятивну інформацію, опубліковану на сайті Інституту Рона Пола, стали поширювати інші консервативні видання, ультраправі та ліві американські активісти, атакуючи редакцію Texty.org.ua і авторів статті особисто та навіть висловлюючи погрози.
Зреагувала на публікацію й конгресвумен Марджорі Тейлор Ґрін, яка назвала її списком ворогів і заявила, що за ним стоїть Президент України Володимир Зеленський.
12 червня новинний сайт FOX news повідомив, що Сенатор Джей Ді Венс і член Палати представників США Метт Ґейтц закликали державного секретаря США Ентоні Блінкена надіслати їм інформацію про українську неурядову організацію Texty.org.ua до 28 червня.
Автори листа також звернулися до Комітету з питань асигнувань Палати представників із проханням припинити підтримку Texty.org.ua Сполученими Штатами. У вівторок комітет ухвалив таку резолюцію.
13 червня власник соцмережі Х Ілон Маск, який також був згаданий у дослідженні, відгукнувся на заклик конгресмена-республіканця позбавити видання будь-якої донорської підтримки закликом внести нашу організацію до списку терористичних.
“Ми розцінюємо цю кампанію як тиск на свободу слова та вияв шовінізму щодо громадян України. Адже наші гейтери вважають, що ми не маємо права досліджувати ті потоки неправдивої інформації, які вони продукують стосовно нашої країни і нас, бо вони є громадянами США, а ми ні”, – резюмували у виданні.
- Комісія з журналістської етики виключила зі свого складу колишнього генерального директора “Укрінформу” Олексія Мацука через інформацію про політичну цензуру і тиск на інформагентство.
- Останнім часом в Україні почастішали випадки тиску на журналістів-розслідувачів. При цьому, як зазначається, тактика залякування журналістів, які викривають корупцію, нагадує епоху четвертого президента України Віктора Януковича.
Косатки, одні з найрозумніших морських істот, виявили дивну й досі не пояснену поведінку – вони приносять людям “подарунки” у вигляді їжі. Про це розповів морський біолог Джаред Тауерс, який зафіксував кілька подібних випадків у прибережних водах Канади.
Президент Володимир Зеленський заявив, що очікує наступного тижня розблокування закону про множинне громадянство – за його словами, він готовий підписати документ одразу після цього.
Акторка Кортні Кокс, відома за роллю Моніки в серіалі “Друзі”, опублікувала у соцмережах відео, в якому з гумором показала серію своїх “нікому не потрібних селфі”. У ролику – не глянцеві знімки, а кадри з алергією, почервонінням, прищами та моментами з повсякденного життя.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров зустрівся з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином у прибережному місті Вонсан. Під час зустрічі він охарактеризував стосунки між країнами як “непереможне бойове братерство”, повідомило МЗС Росії.
Компанія Google додала до свого додатка Gemini AI функцію, яка дозволяє створювати відео зі статичних зображень. Тепер користувачі, які мають платну підписку, можуть завантажити фото, додати текстовий опис – і отримати 8-секундне відео. Інструмент працює на базі генератора Veo 3 і вже встиг стати популярним серед тих, хто хоче анімувати старі світлини, вигадати фантастичні сцени або змонтувати короткі візуальні історії з кількох частин.