The Guardian: українські біженці ризикують залишитися без даху над головою у Британії

Джерело: The Guardian

Тисячі українських біженців, які прибули до Великої Британії після вторгнення Росії, наражаються на ризик бездомності – за даними Британського Червоного Хреста.

Згідно з повідомленням організації, деякі з них мають проблеми з процедурою захисту, отриманням освіти та продовженням підтримки від осіб, що приймають. Від початку програми Homes for Ukraine у 2022 році понад 9 тисяч із приблизно 20 тисяч сімей, що перебувають у Британії, ризикують залишитися без житла через проблеми з родинними відносинами та доступом до приватного житла.

У звіті “У пошуках безпечного дому” Британський Червоний Хрест вказав, що українські біженці в чотири рази частіше, ніж місцеве населення, наражаються на бездомність.

“Понад два роки тому життя людей в Україні перевернулося з ніг на голову. Вони потребували нашої підтримки та співчуття, і Велика Британія стала безпечним місцем для багатьох тисяч. Але ця безпека не завжди забезпечує стабільність, необхідну людям для відновлення життя. Занадто багато сімей змушені були спати на вулиці або жити в місцях, де вони не відчували себе в безпеці. Це негативно впливає на психічне здоров’я та благополуччя”, – прокоментував виконавчий директор із комунікацій і зовнішніх зв’язків Британського Червоного Хреста Сел Коплі.

Українські біженці в Британії повинні отримати візу. Є дві програми: “Ukraine Family” – для тих, чиї родичі є громадянами Великої Британії або мають дозвіл на постійне проживання там, і спонсорська програма, де українці можуть отримати візи через спонсорів з організацій або приватних осіб, що готові прийняти їх на проживання. Обидві програми діють три роки, і уряд продовжив їх на початку цього року.

Міністерство юстиції передбачає, що запуск усіх реєстрів після масштабної кібератаки вдасться здійснити до кінця січня. Про відновлення роботи державних реєстрів після масштабної кібератаки з боку РФ повідомив перший заступник міністра юстиції Микола Кучерявенко.

Президент Росії Володимир Путін на майбутніх переговорах щодо України з Дональдом Трампом має намір вимагати радикального скорочення військової співпраці Києва з НАТО та “назавжди” відмови від планів стати членом блоку, інформують близькі до Кремля джерела.

15 січня Верховна Рада прийняла у першому читанні за основу та в цілому проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань направлення підрозділів Збройних Сил України до інших держав у період дії воєнного стану (реєстр. №12378).

Міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будріс заявив, що якби Київ запросив розміщення військ деяких західних країн, включно з Литвою, в Україні, це питання обговорювалося б із союзниками, і литовський прапор там був би присутній.

Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск після зустрічі з Володимиром Зеленським запевнив у гарантіях безпеки для України.