The Guardian: українські біженці ризикують залишитися без даху над головою у Британії
Джерело: The Guardian
Тисячі українських біженців, які прибули до Великої Британії після вторгнення Росії, наражаються на ризик бездомності – за даними Британського Червоного Хреста.
Згідно з повідомленням організації, деякі з них мають проблеми з процедурою захисту, отриманням освіти та продовженням підтримки від осіб, що приймають. Від початку програми Homes for Ukraine у 2022 році понад 9 тисяч із приблизно 20 тисяч сімей, що перебувають у Британії, ризикують залишитися без житла через проблеми з родинними відносинами та доступом до приватного житла.
У звіті “У пошуках безпечного дому” Британський Червоний Хрест вказав, що українські біженці в чотири рази частіше, ніж місцеве населення, наражаються на бездомність.
“Понад два роки тому життя людей в Україні перевернулося з ніг на голову. Вони потребували нашої підтримки та співчуття, і Велика Британія стала безпечним місцем для багатьох тисяч. Але ця безпека не завжди забезпечує стабільність, необхідну людям для відновлення життя. Занадто багато сімей змушені були спати на вулиці або жити в місцях, де вони не відчували себе в безпеці. Це негативно впливає на психічне здоров’я та благополуччя”, – прокоментував виконавчий директор із комунікацій і зовнішніх зв’язків Британського Червоного Хреста Сел Коплі.
Українські біженці в Британії повинні отримати візу. Є дві програми: “Ukraine Family” – для тих, чиї родичі є громадянами Великої Британії або мають дозвіл на постійне проживання там, і спонсорська програма, де українці можуть отримати візи через спонсорів з організацій або приватних осіб, що готові прийняти їх на проживання. Обидві програми діють три роки, і уряд продовжив їх на початку цього року.
- Рада ЄС продовжила тимчасовий захист для понад 4 мільйонів українських біженців до 4 березня 2026 року.
- ECRI у своєму щорічному звіті заявила, що для підтримки українців докладено “чудові зусилля” і біженці з України отримали краще ставлення, ніж ті, хто переміщений через інші війни та надзвичайні ситуації.
Президент США Дональд Трамп після телефонної розмови з Володимиром Зеленським, закликав Росію та Україну до 30-денного беззастережного припинення вогню і пообіцяв запровадити санкції у разі відмови.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 8 травня. Від початку цієї доби відбулося 154 бойових зіткнення.
Ввечері 8 травня президент Володимир Зеленський повідомив про телефонну розмову з главою США Дональдом Трампом, під час якої сторони обговорили ситуацію на фронті, перспективи миру та підписану нещодавно угоду про економічне партнерство між двома країнами.
8 травня президент Володимир Зеленський своїм указом надав звання Герой України з врученням ордена “Золота Зірка” полковнику Пархоменко Ігорю Валерійовичу.
У районі міста Ізюм Харківської області загинув 40-річний громадянин Великої Британії Кріс Гарретт, який займався розмінуванням територій.