The Guardian: «Зараз Орбан ізольований більше, ніж будь-коли»
Джерело: The Guardian
Зазначають, що прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан зараз “ізольований більше, ніж будь-коли, але він усе ще розпалює розчарування по всій Європі”. Додають, що коли він прибуде до Брюсселя на саміт лідерів ЄС, він буде “навіть більш самотнім, ніж зазвичай”.
В The Guardian зазначають, що Туреччина зробила крок до ратифікації заявки Швеції на членство в НАТО, різко привернувши увагу до небажання Угорщини підписати її.
А нещодавня зустріч між Орбаном і Володимиром Путіним додала ще більшого дискомфорту серед європейських чиновників, які вважають дружні зв’язки Угорщини з Москвою та Пекіном невідповідними та навіть шкідливими для західного альянсу.
Прем’єр-міністр Угорщини “намагається зберегти роль “плацдарму” між заходом і сходом”, сказав Петер Креко, директор дослідницького інституту Political Capital у Будапешті.
Він додав, що Орбан хотів максимізувати “вигоди від відносин в обох напрямках – попри все більш очевидні ознаки того, що це неможливо в поточній геополітичній реальності”.
До того ж, нещодавно, виступаючи під час вшанування повстання в Угорщині проти Радянського Союзу 1956 року, Орбан заявив, що “Москва була трагедією; Брюссель — погана сучасна пародія”.
“Москву було неможливо відновити, але Брюссель і Європейський Союз можна відновити”, — сказав він.
Високопоставлені європейські чиновники заявили, що вважають, що така поведінка викликає все більше занепокоєння.
“Нещодавня зустріч Орбана з Путіним у Пекіні та те, як прем’єр-міністр Угорщини порівняв ЄС із Радянським Союзом, викликає питання про те, чи можемо ми все ще довіряти цій країні як союзнику та партнеру”, — сказав один високопоставлений європейський дипломат, який говорив на умовах анонімності.
Він додав, що “проблеми з Угорщиною, ймовірно, будуть ставати все глибшими і все більше ставлять під загрозу спільні рішення зі стратегічно важливих питань”.
- Зустріч прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана з президентом Росії Володимиром Путіним у вівторок, 17 жовтня, в Пекіні викликала обурення серед європейських лідерів.
- Президент РФ і Віктор Орбан зустрілись у Пекіні. Це їх перша зустріч з початку повномасштабної російсько-української війни.
- 25 вересня прем’єр-міністр Угорщини заявив, що підтримає Україну лише за умови відновлення прав угорської меншини в країні.
- Раніше Орбан заявив, що Захід повинен укласти “угоду” з президентом РФ щодо безпеки України, яка не повинна включати ні повернення Криму, ані членства в НАТО.
Нове опитування показало, що Александрія Окасіо-Кортес має більшу підтримку серед демократів у Нью-Йорку, ніж багаторічний сенатор Чак Шумер.
Увечері 4 квітня російська армія атакувала балістикою Кривий Ріг Дніпропетровської області, внаслідок чого загинули 16 цивільних, серед них 6 дітей.
Голова Федеральної резервної системи Джером Пауелл заявив, що нові тарифи, запроваджені адміністрацією Трампа, ймовірно, призведуть до вищої інфляції та сповільнення економічного зростання США.
Американські акції суттєво впали після інавгурації президента Дональда Трампа у січні. З 17 січня — п’ятниці перед днем інавгурації — фондовий ринок США втратив близько 9,6 трильйона доларів, згідно з даними FactSet і Dow Jones Market Data.
За три роки повномасштабного вторгнення Росії в Україну правоохоронці зафіксували понад 150 тисяч воєнних злочинів. Російські військові залишали за собою слід насильства всюди, куди приходили. Така кількість злочинів свідчить, що ці злочини — не випадковість, а частина цілеспрямованої політики знищення України. Українська судова система поки що не відображає масштабів і системності цих злочинів. У вироках бракує контексту — судді часто не відтворюють повної картини дій Росії проти цивільного населення України. Експертка МІПЛ з міжнародного гуманітарного права Анна Рассамахіна пояснила як це виправити й чому це критично важливо для справедливості.