TikTok виявив більше 12 тисяч облікових записів, які поширювали російські фейки
Джерело: CNBC
У китайській соцмережі TikTok виявили фейкові облікові записи, які поширювали дезінформацію про російсько-українську війну.
Так, за даними платформи, дописи в соцмережі для обміну відео були спрямовані на українських, російських та європейських користувачів, з матеріалами, призначеними для “штучного посилення проросійських наративів” про війну.
При цьому деякі акаунти були фіктивно позначені як новинні видання.
Під час розслідування, проведеного BBC, було виявило 800 фейкових облікових записів, націлених на європейські країни з неправдивими заявами про те, що високопоставлені українські посадовці та їхні родичі купили розкішні автомобілі або вілли за кордоном після повномасштабного вторгнення Росії.
За словами представника TikTok, компанія вже почала стежити та аналізувати ці сторінки ще до розслідування BBC і що всі встановлені фейкові акаунти були видалені.
Як розповіли в агентстві, понад 12 000 облікових записів управлялися з території Росії і поширювали кремлівську військову пропаганду місцевими мовами в Україні, Росії, Німеччині, Італії, Туреччині, Сербії, Чехії, Польщі та Греції.
Однак деякі з виявлених облікових записів управлялися з території України, і було встановлено, що вони “штучно посилювали наративи, спрямовані на збір коштів для українських військових”.
- Платформа TikTok заблокувала 284 облікові записи, пов’язані з китайською кампанією з дезінформації, після того, як подібні акаунти виявила та заблокувала Meta.
26 квітня відзначають Міжнародний день пам’яті про Чорнобильську катастрофу, яка вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики.
25 квітня у підмосковній Балашисі вибухнула автівка, поряд з якою проходив генерал-лейтенант Ярослав Москалик. Він загинув.
Агентство Reuters повідомило, що Україна та Європа не підтримують деякі пропозиції США щодо припинення російсько-української війни і натомість висунули власні пропозиції, зокрема щодо територіальних та санкційних питань.
Воюючи проти України загинув син заступниці директора відділу ЦРУ з цифрових інновацій Джуліан Глосс.
У Павлограді на Дніпропетровщині продовжує зростати кількість постраждалих унаслідок атаки російського БпЛА.