Тімоті Снайдер запускає збір на систему «Безпечне небо» для захисту українців

Джерело: міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров у Telegram

Американський історик та амбасадор UNITED24 Тімоті Снайдер запускає збір на систему “Безпечне небо” для захисту повітряного простору України.

Сенсори “Безпечне небо” знаходять повітряні цілі навіть на малих висотах та прогнозують траєкторії їх руху. Штучний інтелект допомагає передбачати напрямки наступних повітряних загроз.

Система успішно показала себе в тестовому режимі проти крилатих ракет та “шахедів”. Виявила 100% повітряних загроз без жодної помилки.

Але йому, як і будь-якому стартапу, потрібна підтримка. Тому Тімоті розпочав збір на 2 500 сенсорів вартістю 950 тисяч доларів.

Загальна мета – 12 500 сенсорів для максимального захисту українського неба.

“Дякую нашому амбасадору за готовність відкрити збір. Тімоті вже має успішний кейс збору коштів на протиповітряну оборону. Упевнений, цей збір стане не менш успішним та допоможе врятувати життя українців та критичну інфраструктуру від російських атак”, – зазначив очільник Мінцифри.

Довідково. Тімоті Снайдер – американський історик, професор Єльського університету. Автор понад десяти книжок, які перекладено сорока мовами та курсу “Становлення сучасної України”.

У жовтні 2022 року Тімоті Снайдер приєднався до амбасадорів фандрейзингової платформи UNITED24. У листопаді запустив збір на систему протидії дронам “Ловець шахедів” для Києва, а вже у лютому 2023 року закрив його, зібравши 1 268 196 доларів.

У РФ скасували анонсований раніше “навчально-бойовий” запуск міжконтинентальної балістичної ракети РС-24 “Ярс”, який мав відбутися в ніч на 19 травня.

Начальника РТЦК та СП у Харкові та його заступника усунули від виконання службових обов’язків на час проведення розслідування смерті чоловіка на території ТЦК 12 травня.

Триває 1181-ша доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 974 тисячі осіб.

Австралія розпочала постачання до України партії списаних танків Abrams, попри невдоволення деяких американських посадовців.

За оцінками аналітиків, Кремль не готував російський інформаційний простір до укладення мирної угоди чи закінчення війни з Україною.