Торік рівень вакцинації проти дифтерії та кашлюку в Україні був на 37% нижчим, ніж у ЄС
Джерело: МОЗ України
За даними дослідження добробуту дітей в Україні “Індекс майбутнього”, торік рівень вакцинації проти дифтерії, правця та кашлюку в Україні був на 37% нижчим, ніж у країнах ЄС.
Зокрема, в Україні на 16% зменшилася частка дітей, вакцинованих проти дифтерії, правця та кашлюку, а проти поліомієліту – на 22% у порівнянні з показниками до початку повномасштабної війни.
“Навіть в умовах повномасштабної війни країна забезпечена всіма вакцинами, що входять до Національного календаря профілактичних щеплень. За це ми вдячні нашим міжнародним партнерам. Та, попри це, показники охоплення щепленнями дітей все ще далекі від рекомендованих ВООЗ. Це тривожний сигнал і привід дорослим ще раз замислитися над тим, що захист дітей – це наша спільна відповідальність. І захищати їх треба не лише від російських обстрілів, а й від невидимого ворога – небезпечних хвороб”, – наголосив Віктор Ляшко, міністр охорони здоров’я України.
Також, згідно з дослідженням, 13% дітей у віці 14-17 років системно (щонайменше раз на тиждень) вживають алкоголь, а 16% – курять сигарети. Хлопці вдаються до такої ризикової поведінки частіше за дівчат. Крім того, 56% дітей хоча б раз вживали алкоголь, 53% – пробували курити, 3% – вживали наркотики.
Семеро з десяти дітей відзначають, що мають фізичну активність, але тільки 4 почуваються сповненими енергією.
Розглянули в “Індексі майбутнього” і ментальне здоров’я. Так, 71% опитаних зазначили, що вважають себе щасливими. Найчастіше про це говорили діти зі Сходу України та м. Києва. Водночас 44% дітей в Україні мають ознаки потенційного посттравматичного стресового розладу (ПТСР).
Дослідження проведене на основі даних із п’яти джерел: державних і відкритих джерел, кількісного опитування дітей, інтерв’ю з експертами та випускниками й випускницями закладів інституційного догляду.
Репрезентативне онлайн-опитування проводилося серед дітей віком 0 – 17 років по всій території України (крім тимчасово окупованих територій). Участь в опитуванні взяли 1313 респондентів.
У відомстві зазначили, що результати дослідження допоможуть комплексно оцінити поточну ситуацію з усіма аспектами добробуту дітей в Україні. Це дасть можливість запроваджувати ефективні проєкти та програми, спрямовані на вирішення критичних для дітей проблем, спричинених повномасштабною війною.
- В Україну доставили 350 тисяч доз вакцини проти дифтерії, кашлюку та правця для проведення рутинних щеплень у 2024 році.
- Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) за фінансової підтримки уряду Японії доставив в Україну три тисячі доз вакцини проти гепатиту А.
- Понад 12 мільйонів українців не завершили рекомендований курс вакцинації проти COVID-19, пропустивши бустерне щеплення.
- Міністр охорони здоровʼя України Віктор Ляшко та представник ВООЗ в Україні Ярно Хабіхт розповіли про те, що таке “Хвороба X”, чи буде нова пандемія, та як готується Україна до потенційних загроз.
Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.
10 липня українська військова розвідка зафіксувала ще один доказ воєнних злочинів, скоєних армією РФ. ГУР МО оприлюднило аудіоперехоплення наказу одного з командирів 155-ї окремої бригади морської піхоти тихоокеанського флоту РФ, у якому той закликає до звірств щодо українських військовополонених: “Голову отрезать, на пики посадить, выкинуть нах..й”.
Українські військові заявили, що помстилися російським операторам безпілотників, які вбили однорічну дитину на Херсонщині.
Внаслідок масованого російського обстрілу в Чернівцях 12 липня загинула завідувачка аптеки Діана Кравченко.
11 липня над Києвом помітили цивільний літак. З’ясувалось, що це вантажний літак Антонов Ан-124-100 “Руслан”, що вперше з 2022 року пролетів над Україною і прямував у Лейпциг, Німеччина.