Торік Україна експортувала вино власного виробництва у 49 країн світу
Джерело: Міністерство аграрної політики та продовольства України.
В Україні презентували досягнення виноградарсько-виноробної галузі та обговорили необхідні ключові законодавчі зміни для її розвитку. Захід відбувся за участі міністра аграрної політики та продовольства України Миколи Сольського, народних депутатів, профільних асоціацій та виноробів.
Через повномасштабне вторгнення РФ виноробна галузь зазнала значних втрат. Однак, попри це, торік Україні вдалося експортувати вино власного виробництва у 49 країн світу.
Відтак, українське вино було представлено на низці міжнародних виставок, а на найбільшому винному конкурсі світу Decanter World Wine Competition 2023 Україна здобула 37 нагород.
“Ми відновили членство в Міжнародній організації виноградарства та виноробства (International Organisation of Vine and Wine). Тобто, потенціал нашої галузі високо оцінений на міжнародній арені, але, безумовно, для подальшого економічного розвитку та налагодження торговельних відносин цей сектор потребує змін на законодавчому рівні та підтримки держави”, – зазначив Микола Сольський.
Представники виноробного ринку озвучили детально, які законодавчі зміни необхідні їм для розвитку галузі. Зокрема зазначено, що треба зняти обмеження щодо надання державної підтримки підприємствам первинного виноробства, які не розливають продукцію у споживчу тару і не реалізують її кінцевому споживачу, а є лише ланкою в процесі виробництва.
Йдеться про зміни до закону України “Про розвиток та державну підтримку малого і середнього підприємництва в Україні”.
Крім того, представники виноробного ринку зазначили, що також необхідно знизити акцизний податок на ігристі вина та скасувати їх маркування марками акцизного податку, оскільки це вже є в країнах ЄС: Греції, Іспанії, Італії, Болгарії та інших.
На думку фахівців, необхідно виключити столові вина з переліку підакцизних товарів, як це працює в 15 країнах ЄС. Для реалізації цих ініціатив потрібно внести відповідні зміни до Податкового кодексу України.
- Внаслідок підриву російськими окупантами дамби Каховської гідроелектростанції фактично знищено всю рибу у водосховищі. Загалом втрачено щонайменше 11 388,3 тонни риби.
- Протягом 49 тижня роботи “зернового коридору”, з 3 по 9 липня 2023 року, через морські порти Одеської області експортовано 151,8 тис. т агропромислової продукції, що на 45% менше, ніж за попередній тиждень.
Експрезидентка Тайваню Цай Ін Вень заявила, що США мають першочергово спрямовувати військову допомогу Україні, оскільки у Києва більш термінова потреба у підтримці, ніж у Тайваню.
Китайські медики зробили перші кроки у напрямку нового методу лікування хвороби Альцгеймера. Вони провели операцію, яку називають “цервікальне шунтування”, і спостерігали перспективні результати.
В Японії вперше затримали групу людей за ймовірне порушення закону про авторські права на популярні твори, зокрема фільм “Ґодзілла мінус один” та аніме “Повелитель III”.
В Об’єднаних Арабських Еміратах знайшли тіло Цві Когана, ізраїльсько-молдавського рабина, якого вважали зниклим безвісти з четверга. Інформацію про це підтвердили в офісі прем’єр-міністра Ізраїлю.
Колишня дівчина Джонатана Мейджорса Грейс Джаббарі відхилила федеральний позов проти актора, який в супергеройських фільмах кіностудії Marvel грав суперлиходія Канґа Завойовника.