Торік Україна експортувала вино власного виробництва у 49 країн світу

Джерело: Міністерство аграрної політики та продовольства України.

В Україні презентували досягнення виноградарсько-виноробної галузі та обговорили необхідні  ключові законодавчі зміни для її розвитку. Захід відбувся за участі міністра аграрної політики та продовольства України Миколи Сольського, народних депутатів, профільних асоціацій та виноробів.

Через повномасштабне вторгнення РФ виноробна галузь зазнала значних втрат. Однак, попри це, торік Україні вдалося експортувати вино власного виробництва у 49 країн світу.

Відтак, українське вино було представлено на низці міжнародних виставок, а на найбільшому винному конкурсі світу Decanter World Wine Competition 2023 Україна здобула 37 нагород.

“Ми відновили членство в Міжнародній організації виноградарства та виноробства (International Organisation of Vine and Wine). Тобто, потенціал нашої галузі високо оцінений на міжнародній арені, але, безумовно, для подальшого економічного розвитку та налагодження торговельних відносин цей сектор потребує змін на законодавчому рівні та  підтримки держави”, – зазначив Микола Сольський.

Представники виноробного ринку озвучили детально, які законодавчі зміни необхідні їм для розвитку галузі. Зокрема зазначено, що треба зняти обмеження щодо надання державної підтримки підприємствам первинного виноробства, які не розливають продукцію у споживчу тару і не реалізують її кінцевому споживачу, а є лише ланкою в процесі виробництва.

Йдеться про зміни до закону України “Про розвиток та державну підтримку малого і середнього підприємництва в Україні”.

Крім того, представники виноробного ринку зазначили, що також необхідно знизити акцизний податок на ігристі вина та скасувати їх маркування марками акцизного податку, оскільки це вже є в країнах ЄС: Греції, Іспанії, Італії, Болгарії та інших.

На думку фахівців, необхідно виключити столові вина з переліку підакцизних товарів, як це працює в 15 країнах ЄС. Для реалізації цих ініціатив потрібно внести відповідні зміни до Податкового кодексу України.

Мер Львова Андрій Садовий запропонував обміняти ексгумовані з радянського “Пагорба Слави” останки на українських захисників.

14 липня стартували зйомки серіалу “Гаррі Поттер” на студії Warner Bros. у Лівсдені, Велика Британія. Наступного дня телеканал HBO показав перші кадри з Ніком Фростом в ролі єгеря Гоґвортсу, викладача догляду за магічними істотами Рубеуса Геґріда.

Протягом минулої доби, 15 липня, на водоймах України загинуло 12 людей, зокрема одна дитина.

Тарас Кремінь прокоментував призначення Кабміном Олени Івановської на посаду Уповноваженої з захисту державної мови.

У Верховній Раді під час засідання 16 липня між нардепами Олексієм Гончаренком і головою податкового комітету Данилом Гетманцевим відбулася сутичка через так звані “соєві правки”.