Торік Україна експортувала вино власного виробництва у 49 країн світу

Джерело: Міністерство аграрної політики та продовольства України.

В Україні презентували досягнення виноградарсько-виноробної галузі та обговорили необхідні  ключові законодавчі зміни для її розвитку. Захід відбувся за участі міністра аграрної політики та продовольства України Миколи Сольського, народних депутатів, профільних асоціацій та виноробів.

Через повномасштабне вторгнення РФ виноробна галузь зазнала значних втрат. Однак, попри це, торік Україні вдалося експортувати вино власного виробництва у 49 країн світу.

Відтак, українське вино було представлено на низці міжнародних виставок, а на найбільшому винному конкурсі світу Decanter World Wine Competition 2023 Україна здобула 37 нагород.

“Ми відновили членство в Міжнародній організації виноградарства та виноробства (International Organisation of Vine and Wine). Тобто, потенціал нашої галузі високо оцінений на міжнародній арені, але, безумовно, для подальшого економічного розвитку та налагодження торговельних відносин цей сектор потребує змін на законодавчому рівні та  підтримки держави”, – зазначив Микола Сольський.

Представники виноробного ринку озвучили детально, які законодавчі зміни необхідні їм для розвитку галузі. Зокрема зазначено, що треба зняти обмеження щодо надання державної підтримки підприємствам первинного виноробства, які не розливають продукцію у споживчу тару і не реалізують її кінцевому споживачу, а є лише ланкою в процесі виробництва.

Йдеться про зміни до закону України “Про розвиток та державну підтримку малого і середнього підприємництва в Україні”.

Крім того, представники виноробного ринку зазначили, що також необхідно знизити акцизний податок на ігристі вина та скасувати їх маркування марками акцизного податку, оскільки це вже є в країнах ЄС: Греції, Іспанії, Італії, Болгарії та інших.

На думку фахівців, необхідно виключити столові вина з переліку підакцизних товарів, як це працює в 15 країнах ЄС. Для реалізації цих ініціатив потрібно внести відповідні зміни до Податкового кодексу України.

Президент Польщі Анджей Дуда заявив, що через потенційну загрозу з боку Росії Польща повинна звернутися до Франції за ядерним захистом.

Російська пропаганда розпочала чергову інформаційну кампанію проти Молдови, в якій нібито утискають Російську православну церкву (РПЦ).

США представили союзникам пропозиції щодо укладення мирної угоди між Росією та Україною. За ними окуповані українські території можуть фактично залишитись під керівництвом Москви.

17 квітня відбулось засідання суду щодо скасування указу Володимира Зеленського щодо санкцій проти Петра Порошенка. Суд не ухвалив рішення по суті справи, однак, ті аргументи на користь санкцій, які представники держави озвучили у засіданні, мають значно більше значення для кожного з нас, незалежно від майнового статусу, політичних поглядів чи моральних переконань, ніж будь-яке рішення суду у цій справі.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 17 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 65 бойових зіткнень.