«Трамп і Венс брехали про війну»: В’ятрович про суперечку у Білому домі
Джерело: Володимир В’ятрович
Нардеп Володимир В’ятрович прокоментував суперечку президента України Володимира Зеленського у Білому домі з президентом та віцепрезидентом США Дональдом Трампом і Джеймсом Ді Венсом.
За словами нардепа від “Євросолідарності”, Трамп і Венс брехали про війну в Україні і намагались, що Зеленський публічно прийняв їхню брехню.
У цьому контексті В’ятрович зауважив, що добре, що цього не сталось, оскільки правда про війну – найцінніший ресурс у ній.
“Чітке розуміння хто почав, хто винен, хто агресор. Довкола цього ресурсу вибудовано наш найважливіший рубіж оборони, який весь час атакувала Росія і її посіпаки. Тепер до атак долучилася нова американська влада. Попри це ми маємо захищати його”.
Нардеп пояснив, що правда перетворюється на моральну підтримку, яка, своєю чергою, перетворюється у матеріальну підтримку та зброю.
“Не так швидко і масштабно, якби ми хотіли. Але здавши правду про війну, ми її програємо. Звісно нам потрібна зброя, зокрема американська, щоб воювати далі. Але потрібна і правда, щоб розуміти заради чого”.
Що передувало?
28 лютого президент Володимир Зеленський прибув до США для підписання угоди про рідкісноземельні метали з Дональдом Трампом. Американський лідер зустрів Зеленського у Білому домі разом з віцепрезидентом США Джеймсом Ді Венсом.
Перед тим, як підписати угоду, президенти поспілкувались перед журналістами, але ця розмова завершилась сваркою. Далі почались закриті перемовини, які звершились тим, що Володимир Зеленський достроково покинув Білий дім без підписаної угоди.
Після цього Дональд Трамп повідомив, що Зеленський “неготовий до миру” та “виявив неповагу до США”.
Натомість після перепалки українського та американського президентів, на підтримку Володимира Зеленського висловились європейські лідери. Підтримали його і лідер Демократичної партії США у Сенаті.
Сам президент України після зустрічі подякував США за підтримку, але наголосив, що Україні потрібен справедливий та тривалий мир, і саме над цим працює влада.
- Держсекретар США Марко Рубіо вважає, що президент України Володимир Зеленський повинен просити вибачення за те, що його зустріч з американським лідером Дональдом Трампом у Білому домі завершилась перепалкою.
- За повідомленням ЗМІ, віцепрезидент США Джеймс Ді Венс не повинен був бути присутнім на зустрічі американського та українського президентів Дональда Трампа і Володимира Зеленського у Білому домі.
Українське довкілля зазнало масштабних руйнувань унаслідок повномасштабного вторгнення Росії – вже зафіксовано понад 9000 випадків екологічної шкоди. Про це повідомила міністерка захисту довкілля Світлана Гринчук під час Міжнародної конференції з питань відновлення України URC-2025, що завершилася в Римі.
Життя британських монархів – це не лише урочистості й титули, а й постійна загроза безпеці. У 1980–90-х роках члени королівської родини неодноразово ставали мішенню замахів, спроб викрадення та нападів божевільних. Цей тиск особливо гостро відчувала принцеса Діана – одна з найвідоміших і найбільш переслідуваних ЗМІ жінок свого часу.
Національний інститут раку США (NCI), один з головних центрів боротьби з онкологією у світі, переживає масштабну кризу. Після десятиліть підтримки з боку обох політичних таборів і значного прогресу в зниженні смертності від раку, інститут опинився в епіцентрі різких скорочень, кадрових чисток та адміністративного хаосу – наслідків рішень адміністрації Дональда Трампа.
У Китаї вчені навчилися вставляти мікроконтролери прямо в мозок бджіл, щоб керувати їхнім польотом. Такі “кіборги” можуть стати новим інструментом для військової розвідки або пошукових операцій після катастроф.
Митні надходження до бюджету США за підсумками перших дев’яти місяців 2025 року вперше в історії перевищили $100 мільярдів. Такі дані оприлюднило Міністерство фінансів США у щомісячному бюджетному звіті.