Трамп має більшу підтримку, ніж Гарріс, щодо зовнішньополітичних питань у «хитких» штатах
Джерело: Axios з посиланням на дані опитування Інституту глобальних справ
Виборці у шести ключових штатах США, що вагаються, переконані, що кандидат у президенти від Республіканської партії Дональд Трамп з більшою ймовірністю, ніж кандидатка від Демократичної партії Камала Гарріс, зможе вирішувати зовнішньополітичні питання.
“Виборці в шести ключових штатах вважають, що колишній президент Дональд Трамп має більше шансів, ніж чинна віцепрезидентка Гарріс, припинити війни в Україні та секторі Гази, ефективно відповісти на потенційний напад Китаю на Тайвань та відстоювати інтереси США на міжнародній арені”, – заявили в інституті.
Згідно з результатами опитування, виборці по всій Америці вважають, що Гарріс (52% проти 48%) краще захищатиме інтереси США. Водночас серед виборців у так званих “хитких” штатах – Аризона, Джорджія, Мічиган, Невада, Пенсільванія та Вісконсин – в цій категорії лідирує Трамп (56% проти 44%).
У штатах, які вагаються, спостерігається розрив на користь Трампа (58% проти 42%) у питанні про те, хто з більшою ймовірністю закінчить війну РФ проти України та бойові дії в Газі. Такий же розрив спостерігається у питанні можливого нападу Китаю на Тайвань. Виборці вважають, що на ці виклики ефективніша реакція буде у Трампа.
За даними опитування Інституту глобальних справ, кандидат від Республіканської партії також випереджає Гарріс (56% проти 44%) у штатах, що вагаються, у питанні міграції. Гарріс випереджає Трампа на національному рівні у питаннях про те, хто ефективніше відреагує на глобальну кризу (52% проти 48%) та покращить репутацію США (53% проти 47%). Однак ці розриви стираються, якщо розглядати “хиткі” штати.
У період з 15 по 22 серпня 2024 року в США Інститут глобальних справ опитав 1865 дорослих громадян виборчого віку — 1000 з них мешкають у шести “хитких” штатах. Похибка як на національному рівні, так і в “хитких” штатах становить +/-3,9%.
Як зазначається, для виборців загальнополітичне бачення Трампа є більш чітко визначеним, ніж Гарріс, особливо в “хитких” штатах.
Водночас, як зазначається у матеріалі, нині зовнішня політика не є головним питанням для американських виборців, за винятком питання імміграції.
За українськими оцінками, починаючи з 2014 року Росія вивезла щонайменше 20 000 дітей з України. Повернути вдалось лише 1400 з них.
Служба безпеки України затримала у Києві двох громадян Китайської Народної Республіки, які намагалися нелегально вивезти до Китаю секретну документацію про український ракетний комплекс “Нептун”.
Олександр Цивінський, який виграв конкурс на посаду очільника Бюро економічної безпеки (БЕБ) зреагував на рішення Кабміну відхилити його кандидатуру.
Як не було у Володимира Зеленського після лютого 22 року жодного шляху для збереження української державності, окрім як піти шляхом Петра Порошенка – сильна армія замість великого будівництва, українська мова замість “яка різниця” та українська церква замість російських агентів ФСБ у рясах, – так і не було у президента Дональда Трампа жодного вибору, як піти шляхом свого попередника Джозефа Байдена в питанні підтримки України.
Президент України Володимир Зеленський викликав бурю суперечок серед гравців вебсайту азартних ігор Polymarket. Суперечка виникла через питання, чи одягав Зеленський костюм після початку повномасштабної російсько-української війни, а на кону стоїть 210 млн доларів.