Трамп має більшу підтримку, ніж Гарріс, щодо зовнішньополітичних питань у «хитких» штатах

Джерело: Axios з посиланням на дані опитування Інституту глобальних справ

Виборці у шести ключових штатах США, що вагаються, переконані, що кандидат у президенти від Республіканської партії Дональд Трамп з більшою ймовірністю, ніж кандидатка від Демократичної партії Камала Гарріс, зможе вирішувати зовнішньополітичні питання.

“Виборці в шести ключових штатах вважають, що колишній президент Дональд Трамп має більше шансів, ніж чинна віцепрезидентка Гарріс, припинити війни в Україні та секторі Гази, ефективно відповісти на потенційний напад Китаю на Тайвань та відстоювати інтереси США на міжнародній арені”, – заявили в інституті.

Згідно з результатами опитування, виборці по всій Америці вважають, що Гарріс (52% проти 48%) краще захищатиме інтереси США. Водночас серед виборців у так званих “хитких” штатах – Аризона, Джорджія, Мічиган, Невада, Пенсільванія та Вісконсин – в цій категорії лідирує Трамп (56% проти 44%).

У штатах, які вагаються, спостерігається розрив на користь Трампа (58% проти 42%) у питанні про те, хто з більшою ймовірністю закінчить війну РФ проти України та бойові дії в Газі. Такий же розрив спостерігається у питанні можливого нападу Китаю на Тайвань. Виборці вважають, що на ці виклики ефективніша реакція буде у Трампа.

За даними опитування Інституту глобальних справ, кандидат від Республіканської партії також випереджає Гарріс (56% проти 44%) у штатах, що вагаються, у питанні міграції. Гарріс випереджає Трампа на національному рівні у питаннях про те, хто ефективніше відреагує на глобальну кризу (52% проти 48%) та покращить репутацію США (53% проти 47%). Однак ці розриви стираються, якщо розглядати “хиткі” штати.

У період з 15 по 22 серпня 2024 року в США Інститут глобальних справ опитав 1865 дорослих громадян виборчого віку — 1000 з них мешкають у шести “хитких” штатах. Похибка як на національному рівні, так і в “хитких” штатах становить +/-3,9%.

Як зазначається, для виборців загальнополітичне бачення Трампа є більш чітко визначеним, ніж Гарріс, особливо в “хитких” штатах.

Водночас, як зазначається у матеріалі, нині зовнішня політика не є головним питанням для американських виборців, за винятком питання імміграції.

Аналізуючи світові музичні хіти з 1950 по 2022 рік, вчені Маделін Гамільтон і Маркус Пірс з Лондонського університету королеви Марії виявили, що мелодії стають менш складними, що пов’язано з появою нових музичних жанрів.

Президент США Джо Байден під час зустрічі з українським лідером Володимиром Зеленським оголосив про новий пакет військової допомоги Україні на $2,4 млрд.

Сполучені Штати та Європейський Союз ведуть переговори про надання Україні фінансової допомоги на суму $50 мільярдів, використовуючи прибутки від заморожених активів Росії.

Компанія Luminate, яка займається аналітикою та дослідженнями продажів на музичному ринку США, заявила, що кількість прослуховувань композицій репера Шона Diddy Комбса виросла в середньому на 18,3% протягом тижня після його арешту порівняно з попередніми 7 днями.

Дмитро Гуменюк, військовослужбовець Державної прикордонної служби України, отримав біонічний протез руки після тяжкого поранення, яке сталося понад рік тому. Протез був оплачений громадською організацією «Фундація Течія», заснованою меценатом Олегом Кротом.