Трамп назвав Туреччину ключовим гравцем у майбутньому Сирії

Джерело: Hürriyet Daily News

Новообраний президент США Дональд Трамп заявив, що Туреччина відіграватиме ключову роль у майбутньому Сирії після падіння режиму Башара Асада.

Під час спілкування із журналістами у своєму маєтку Мар-а-Лаго Трамп зазначив, що ситуація у Сирії залишається невизначеною, проте роль Туреччини буде вирішальною.

“Ніхто не знає, що станеться з Сирією, але я думаю, що Туреччина матиме ключове значення”, — сказав Трамп.

Він також позитивно оцінив відносини з президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом, назвавши його “дуже розумним” і підкресливши військову силу Туреччини. За словами Трампа, турецька армія є “сильною і потужною”, а Ердоган — лідер, з яким він “чудово ладнає”.

Водночас Трамп різко висловився щодо сирійського президента Башара Асада, назвавши його “різником” і нагадавши про численні жертви, спричинені його правлінням.

Раніше у Туреччині заявляли, що готові запропонувати військову підготовку новій адміністрації Сирії, якщо вона звернеться з такою пропозицією. Про це заявив міністр оборони Туреччини Яшар Гюлер, коментуючи зміни, що відбулися після повалення режиму Башара Асада.

Крім того, у ЗМІ публікували інформацію, що об’єднані сили сирійської опозиції за шість місяців до початку наступу інформували керівництво Туреччини про плани завдати масштабного удару військам режиму диктатора Башара Асада. Туреччина з перших днів війни надавала сирійській опозиції життєво важливу підтримку, повстанці вирішили, що не можуть іти в наступ, не попередивши завчасно Анкару.

Президент Росії Володимир Путін спізнився на зустріч з главою Ірану Масудом Пезешкіаном, котрий приїхав до Москви з візитом 17 січня.

Дезінформаційна кампанія РФ спрямована на підтримку ультраправої партії “Альтернатива для Німеччини” (AfD) та дискредитацію провідних політичних сил напередодні виборів 23 лютого. Такого висновку дійшли експерти німецького аналітичного центру CeMAS.

Розвідувальні служби США та Європи схиляються до висновку, що пошкодження підводних кабелів у Балтійському морі є результатом випадкових обставин, а не навмисних дій з боку Росії.

Американська політична діячка та дипломатка Гілларі Клінтон не стримала справжніх емоцій під час промови президента США Дональд Трамп, коли він оголосив про намір перейменувати Мексиканську затоку на Американську. 

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 20 січня. З початку доби відбулося 151 бойове зіткнення.