Трамп «не проти» повернути Росію до G7

Джерело: Reuters

Президент США Дональд Трамп зголосився повернути Росію до складу G7. Виступаючи в Білому домі перед журналістами, він також наголосив, що вважає видворення Росії з “Великої сімки” помилкою.

Ідею про повернення РФ до G7 Трамп висував і раніше — у червні 2020 року. Тоді президент США наголошував, що такий крок відповідає здоровому глузду, проте інші країни-учасниці ініціативу не підтримали.

Група G7 об’єднує сім найбільших економік світу: США, Велику Британію, Францію, Німеччину, Італію, Канаду та Японію. Росія приєдналася до цього клубу в 1997 році, перетворивши його на G8. Однак у 2014 році, після анексії Криму, Росію виключили з об’єднання.

12 лютого Дональд Трамп провів телефонну розмову з Володимиром Путіним. Під час діалогу, за словами американського лідера, сторони домовилися розпочати переговори щодо припинення російсько-української війни. Кремль у своїй заяві поспішив наголосити, що глави держав нібито обмінялися запрошеннями для візитів один до одного.

Того ж дня Трамп поговорив і із президентом України Володимиром Зеленським. Наступного дня, 13 лютого, американський президент заявив журналістам, що Україна буде “невід’ємною частиною будь-яких переговорів із Москвою” щодо врегулювання війни. Однак у Європі розцінили дії Трампа як  “зраду” та висловили побоювання, що Вашингтон може піти на поступки Москві.

Читайте також: «Найбільша зрада союзника з 1945 року» – британський політик про угоду Трампа з Путіним

Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.

Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.

В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.