Трамп не виключає обхід конституційних обмежень для третього президентського терміну​

Джерело: Дональд Трамп у коментарі NBC News

​Президент США Дональд Трамп не виключає можливості балотуватися на третій термін, попри конституційні обмеження. Він заявив, що існують “методи” для цього, хоча поки що “занадто рано про це думати”. ​

Глава Білого дому зазначив, що багато людей хотіли б, щоб він продовжив перебування на посаді, посилаючись на свою популярність. Він також припустив, що одним із варіантів може бути висунення віцепрезидента Джей Ді Венса на пост глави держави з подальшою передачею повноважень, хоча визнав, що існують й інші способи.

Водночас 22-га поправка до Конституції США, прийнята в 1951 році після чотирьох термінів Франкліна Рузвельта, обмежує перебування президента двома термінами. Тож юридичні експерти сумніваються у можливості обійти це обмеження без значної підтримки з боку урядовців, судової системи та виборців.

Наразі адміністрація Трампа та лідери Конгресу не надали офіційних коментарів щодо цих заяв.

Додамо, у лютому загострення риторики Трампа викликало ще більшу тривогу серед критиків, які кажуть, що він керує за авторитарними правилами, і побоюються, що він може спробувати захопити владу недемократичним шляхом, як він намагався зробити після програшу на виборах 2020 року.

Тоді Трамп написав у соцмережах: “Той, хто рятує свою країну, не порушує жодного закону“. Цю цитату часто приписують французькому диктатору Наполеону Бонапарту і зазвичай вважають антидемократичною.

Окрім того, не так давно він назвав себе “королем” у соціальних мережах, а Білий дім розмістив ілюстрацію, на якій він зображений у короні.

Заявивши, що Нью-Йорк було “ВРЯТОВАНО” його рішенням відкликати федеральне схвалення плати за проїзд через затори, Трамп написав: “Хай живе король!“. Білий дім перепостив його повідомлення, додавши ілюстрацію, яка була зроблена у вигляді жартівливої обкладинки журналу “Time”.

Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.

У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.

Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.

Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.

10 липня українська військова розвідка зафіксувала ще один доказ воєнних злочинів, скоєних армією РФ. ГУР МО оприлюднило аудіоперехоплення наказу одного з командирів 155-ї окремої бригади морської піхоти тихоокеанського флоту РФ, у якому той закликає до звірств щодо українських військовополонених: “Голову отрезать, на пики посадить, выкинуть нах..й”.