Трамп небезпечніший, ніж був раніше: що ховається за заявами Джо Байдена?

Джерело: The Washington Post

Президент США Джо Байден заявив, що Трамп зараз є більшою загрозою для країни, ніж під час свого перебування на посаді.

“Коли він програв у 2020 році, у ньому щось зламалося”, — сказав Байден.

Думка про те, що колишній президент змінився (став більш одержимим собою, більш небезпечним і більш екстремальним) відтоді поширювалася протягом кампанії Байдена.

Повідомлення спрямоване не лише на виборців Байдена 2020 року, які з того часу відійшли, але й на значну групу виборців, які виступають проти обох кандидатів від основних партій. Байден доводить свою позицію перед тими, хто не хоче вибирати: інший кандидат гірший, ніж ви собі уявляєте.

Передвиборча кампанія Байдена зосереджена на використанні Трампом терміну “диктатор”, його риториці про “відплату”, його роль у нападі на Капітолій США 6 січня 2021 року, більш агресивні політичні плани та його проблеми з законом.

Цього тижня кампанія випустила рекламу, яка зосереджена на засудженні Трампа за шахрайство в бізнесі та цивільних судах щодо сексуального насильства та додаткового шахрайства.

“Йдеться про те, чому він є злочинцем”, — сказав стратег кампанії, який говорив на умовах анонімності.

Трамп будує свою власну передвиборчу кампанію на основі кампанії, оголошеної в травні, — «сила проти слабкості, успіх проти невдачі та повна нечесність адміністрації Байдена». Його операція зосередилася на критиці діяльності Байдена щодо економіки, інфляції, імміграції та громадської безпеки, а також на критиці розумових здібностей і лідерства Байдена.

“Напади Джо Байдена не тільки відчайдушні. Вони є визнанням того, що його адміністрація та політика є жалюгідними провалами”, – сказав у заяві радник Трампа Кріс ЛаЧівіта.

За даними AdImpact, Байден і його союзники вже витратили понад 116 мільйонів доларів на теле- та радіорекламу. Водночас передвиборча кампанія Трампа ще не показала жодної телевізійної реклами про загальні вибори.

Байден прийшов до переконання, що атака на Капітолій США 6 січня 2021 року стала важливою історичною подією, нарівні з терористичними атаками 11 вересня на Нью-Йорк і Вашингтон. Перша реклама, яку Байден зробив у цьому циклі передвиборчої кампанії, почалася із зображень нападу на Капітолій.

Але обрамлення цього нападу як частини ширшої зміни в характері, намірах і настроях Трампа відбулося нещодавно.

“Люди, з кожним днем ​​стає все ясніше: загроза, яку представляє Трамп, буде більшою на другому терміні, ніж на його першому терміні”, — сказав Байден у вівторок на зборі коштів, перш ніж повторити “різку” фразу.

“Він не тільки одержимий програшем у 2020 році, він явно трохи розгублений зараз”, – продовжив Байден.

Європейська комісія попередила Словаччину, що розпочне негайні судові заходи, якщо країна ухвалить закон, що передбачає обмеження на діяльність неурядових організацій та ЗМІ.

Заступник міністра оборони з питань європейської інтеграції Олександр Балануца провів переговори з послом Японії в Україні Мацудою Кунінорі. Сторони зокрема обговорили нещодавно підписану угоду про підтримку України та подальшу співпрацю.

24 липня, виступаючи у Конгресі США, прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу заявив, що війна у Секторі Гази може закінчитися вже завтра, якщо ХАМАС “здасться, складе зброю і звільнить усіх заручників”.

Ввечері 24 липня речник Військово-Морських сил України Дмитро Плетенчук повідомив, що Росія вивела усі свої військові кораблі з Азовського моря.

Чехія приєдналася до коаліції безпілотників для України на чолі з Латвією та Великою Британією після того, як делегація країни підписала меморандум про взаєморозуміння під час 75-го ювілейного саміту НАТО у Вашингтоні.