Трамп «незадоволений» Путіним: «Не знаю, що з ним сталося»
Джерело: SkyNews
Президент США Дональд Трамп заявив, що не схвалює дій російського лідера Володимира Путіна, зокрема — обстрілів мирних міст та вбивств цивільного населення. Відповідно, це була перша заява глави Білого дому після комбінованої атаки РФ по українським містам у ніч на 25 травня.
Трамп наголосив, що “не задоволений” тим, що робить Путін, оскільки він “вбиває багато людей”.
Я не знаю, що, чорт забирай, сталося з Путіним. Я знаю його давно. Ми завжди ладнали. Але він запускає ракети по містах і вбиває людей, і мені це не подобається. Мені не подобається те, що робить Путін. Анітрохи. Він вбиває людей. І щось сталося з цим хлопцем, і мені це не подобається, — додав американський президент.
Глава Білого дому також зазначив, що “безумовно” розглядає можливість запровадження санкцій проти Росії.
Раніше спецпредставник Дональда Трампа Кіт Келлог прокоментував комбіновану атаку Росії по Україні у ніч на 25 травня, закликавши до якнайшвидшого припинення вогню.
Опублікувавши фото наслідків обстрілу Києва, Келлог закликав російські війська зупинити вбивства і негайно припинити вогонь, адже напади на мирних українських жителів — порушення Женевських протоколів.
Це Київ. Невибіркове вбивство жінок і дітей уночі, у їхніх домівках — очевидне порушення Женевських протоколів про захист цивільного населення від 1977 року. Ці атаки — ганебні. Зупиніть убивства.
У ніч на 25 травня російські війська здійснили масовану атаку України, внаслідок чого є руйнування. Відомо про щонайменше 12 загиблих.
- Спецпредставник президента США з питань України Кіт Келлог наголосив, що главі РФ Володимиру Путіну варто визнати зміну ситуації на користь України. Генерал у відставці зауважив, що росіянам, попри шалені втрати у лавах своєї армії, за півтора року не вдалося досягти серйозних здобутків на фронті.
- Кіт Келлог заявив, що в межах потенційного врегулювання повномасштабної війни РФ проти України обговорюється розміщення військ низки європейських країн на захід від Дніпра.
- Віцепрезидент США Джеймс Ді Венс заявив, що Штати зробили “дуже чітку пропозицію” і Україні, і Росії щодо мирної угоди. Тепер або сторони погодяться на неї, або США вийдуть з процесу припинення війни.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.