Трамп планує відсудити у Мін’юсту США та ФБР $115 мільйонів

Джерело: CNBC

Колишній президент США Дональд Трамп хоче подати позов проти Міністерства юстиції та ФБР на суму 115 мільйонів доларів через “зловмисне політичне переслідування” у справі про неналежне зберігання секретних документів у його резиденції у Флориді.

Адвокат Деніел Епштейн у відповідному юридичному повідомленні звинуватив керівництво Мін’юсту та спеціального прокурора Джека Сміта у “зловмисному політичному переслідуванні, спрямованому на те, щоб вплинути на результат виборів і не допустити переобрання президента Трампа”.

Як йдеться в документі, санкціонований судом обшук у маєтку Трампа Мар-а-Лаго у Флориді в серпні 2022 року був незаконним, як і подальше звинувачення Трампа у зберіганні секретних документів, виявлених під час обшуку.

За словами адвоката, Трамп має намір вимагати “15 мільйонів доларів за фактичну шкоду, пов’язану з його судовими витратами на захист у суді Південного округу штату Флорида”, а також 100 мільйонів доларів компенсації.

Юридичне повідомлення є необхідним кроком для подання цивільного позову про відшкодування збитків проти уряду. Конкретного терміну для відповіді немає, але якщо позивач не отримав відповіді протягом шести місяців, він може розцінювати це як відмову і подати позов до суду.

Довідка. У серпні 2022 року в маєтку Трампа слідчі ФБР знайшли та вилучили секретні документи, які не мали би бути в особистому користуванні експрезидента.

У червні 2023 року Трамп не визнав себе винним за федеральними звинуваченнями в незаконному зберіганні таємних державних документів після залишення посади президента у 2021 році й перешкоджанні правосуддю. Прокурори звинуватили його в тому, що він утримував секретні матеріали, які стосувалися національної безпеки США.

У липні 2024 року окружна суддя Ейлін Кеннон відхилила федеральні обвинувачення проти Трампа в справі про неналежне поводження із секретними документами, визнавши неправомірним призначення спецпрокурора в цьому питанні.

Президент Володимир Зеленський повідомив, що Україна готова віддавати Північній Кореї її людей у межах обміну українських військових, котрі перебувають у російському полоні.

У Норвегії планують відновити скасовану 30 років тому вимогу стосовно обов’язкового зведення бомбосховищ у нових будівлях. Положення стане частиною нового плану цивільної оборони країни на  тлі повномасштабного вторгнення сусідньої Росії в Україну. 

Боронячи Україну від повномасштабного вторгнення росіян, загинув військовослужбовець, документаліст та військовий репортер з Івано-Франківщини Руслан Ганущак на псевдо “Остап”. 

Нещодавнє опитування ППІ свідчить, що нібито 73% українців “підтримують негайні мирні переговори”, проте, його достовірність викликає сумніви. Так, згідно з базою псевдосоціологів і прихованих піарників, котру видання Texty.org.ua веде з 2015 року, ця організація має тривалі зв’язки з проросійськими партіями та маніпулює результатами досліджень.

У Центрі протидії дезінформації попередили, що російська пропаганда поширює фейкове відео від нібито платформи United24 Media, що під час пожеж у Каліфорнії постраждали вісім особняків, які, за словами росіян, “належать високопоставленим українським військовим”.