Трамп погодився на інтерв’ю із ФБР у межах розслідування замаху на нього

Джерело: АР

Кандидат від Республіканської партії на виборах президента США Дональд Трамп погодився на інтерв’ю із ФБР у межах розслідування замаху на нього, який стався під час передвиборчого мітингу в Пенсільванії.

За словами спеціального агента Кевіна Роджека, відповідального за роботу відділення ФБР у Піттсбурзі (штат Пенсільванія), це інтерв’ю є частиною стандартного протоколу ФБР щодо спілкування з жертвами федеральних злочинів під час розслідування.

Раніше ФБР заявило, що під час інциденту 13 липня у Пенсільванії у Трампа влучила куля або її осколок.

“Ми хочемо дізнатися його точку зору на те, що він бачив. Це стандартне інтерв’ю з потерпілим, яке ми проводили б з будь-якою іншою жертвою злочину за будь-яких інших обставин”, – пояснив Роджек.

Він додав, що після близько 450 інтерв’ю ФБР склало портрет стрільця, Томаса Метью Крукса, як 20-річного “високоінтелектуального”, але відлюдькуватого хлопця, основним соціальним колом якого була сім’я.

При цьому ФБР не виявило мотивів, чому він обрав мішенню Трампа, але слідчі вважають, що стрілянину було ретельно сплановано.

Зокрема підготовка включала придбання хімічних речовин, які, на думку слідства, були використані для створення вибухових пристроїв, знайдених у машині Крукса і в його будинку. Також нападник використав безпілотник приблизно за 180 метрів від місця проведення мітингу за кілька годин до події.

Водночас за словами Роджека, Крукс шукав в інтернеті інформацію про масові розстріли, саморобні вибухові пристрої, електростанції та замах на прем’єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо, скоєний у травні. Також нападник шукав у мережі інформацію про те, як був убитий президент США Джон Кеннеді в 1963 році.

Роджек відзначив “надзвичайну співпрацю” батьків Крукса зі слідством. Батьки заявили, що не знали про плани Крукса, і слідчі не мають підстав сумніватися в цьому, – додали у ФБР.

Радник президента США з нацбезпеки Майк Волц наголосив, що саме Дональд Трамп прагнув провести особисті переговори з главою України Володимиром Зеленським під час церемонії поховання Папи Римського.

Військовослужбовці 12 бригади спеціального призначення “Азов” Національної гвардії України полонили трьох росіян на Торецькому напрямку. Російські солдати охоче розповіли про свої “мото-штурми”.

Не менш ніж семеро російських бізнесменів та посадовців, що перебувають під санкціями ЄС, США та України через війну, отримали паспорти Мальти за схемою “золотих віз”, котра дозволяє частково обходити заборону на в’їзд.

У Ватикані після похорону Папи Франциска оприлюднили перші знімки його гробниці.

Президент Володимир Зеленський 27 квітня заслухав доповідь Головнокомандувача Збройних сил Олександра Сирського стосовно ситуації на фронті, зауваживши, що Сили оборони залишаються на Курщині.