Трамп ввів мита, спираючись на пораду вигаданого власним радником експерта

Президент США Дональд Трамп запровадив масштабні міжнародні мита, спираючись на пораду неіснуючого економіста. Про це заявила ведуча MSNBC Рейчел Меддоу у своєму вечірньому ефірі 29 березня, розповідаючи, як фейкова персона вплинула на справжню економіку США.
“Ідея запровадити тарифи виникла після того, як почав ширитися фейковий меморандум від фейкової особи з фейковою електронною адресою”, — зазначила Меддоу.
Автором цього меморандуму був Пітер Наварро — радник з питань торгівлі в адміністрації Трампа, який потрапив до політичної орбіти після того, як Джаред Кушнер натрапив на його книгу Death by China (Смерть від Китаю) і запросив до кампанії 2016 року.
У своїх працях Наварро неодноразово цитував “економічного експерта” на ім’я Рон Вара (Ron Vara), який, за його словами, обґрунтовував необхідність тарифів. Один із ключових рядків цього вигаданого документа звучав так: “Трамп може прийти до перемоги, осідлавши мита”.
Але Рон Вара не існує.
“Це вигаданий персонаж. Піт Наварро вигадав Рона Варy як експертне джерело, щоб цитувати його знову й знову у своїх безглуздих книжках”, — заявила Меддоу. “Рон Вара — це анаграма прізвища Наварро. Тобто він просто переставив букви в своєму прізвищі й створив собі експерта”.
Меддоу з іронією додала, що її власне ім’я можна переставити в Macho Wattler, але це не означає, що вона збирається дослухатися до порад неіснуючого Ваттлера.
Журналістка також наголосила на серйозних економічних наслідках дій Трампа. Вона порівняла нещодавнє зростання індексу VIX (який вимірює волатильність фондового ринку) з піками у 2008 році — під час глобальної фінансової кризи, та у 2020-му — на початку пандемії COVID-19.
“А третій пік — це теперішня ситуація. Але його спричинила не найгірша криза з часів Великої депресії і не пандемія, яка вбила мільйони. Його спричинив Дональд Трамп… просто тому, що він знову став президентом і реалізує свої “великі” ідеї”, — зазначила Меддоу. “Масштаб шкоди, яку він здатен завдати, вражає. Але ще більше вражає, наскільки мізерна кількість думки для цього потрібна”.
На її думку, не потрібно бути стратегічним генієм, щоб завдати катастрофічної шкоди економіці найпотужнішої країни світу — достатньо вигадати експерта і зробити з нього політичну зброю.
- У низці міст США тривають масові акції протесту через невдоволення політикою, яку проводить президент Дональд Трамп.
У Кремлі заявили, що уважно стежать за стрімким падінням цін на нафту та намагаються мінімізувати його вплив на економіку країни. Ключовий експортний сорт російської нафти Urals наближається до позначки $50 за барель — уперше за останній 21 місяць.
За оцінками аналітиків, темпи російського просування в Україні стабільно знижуються. За березень 2025 року російські підрозділи просунулися на 143 квадратних кілометри, що є найнижчим показником за останні п’ять місяців.
Президент США Дональд Трамп запровадив масштабні міжнародні мита, спираючись на пораду неіснуючого економіста. Про це заявила ведуча MSNBC Рейчел Меддоу у своєму вечірньому ефірі 29 березня, розповідаючи, як фейкова персона вплинула на справжню економіку США.
Військовий оглядач Юліан Рьопке отримав можливість першим з журналістів побачити в дії німецький дрон-камікадзе HF-1, вироблений компанією Helsing. Для цього Рьопке зустрівся з бійцями ЗСУ у Сумській області.
Колишній президент США Барак Обама зробив рідкісне і відверте зізнання щодо особистого життя, зокрема — стосунків із дружиною Мішель, із якою вони у шлюбі вже 32 роки.