Трамп закликатиме Україну знизити мобілізаційний вік до 18 років – радник Волц
Джерело: abcnews
Радник з нацбезпеки США Майкл Волтц повідомив, що обраний 47-м президентом США Дональд Трамп проситиме Україну знизити мобілізаційний вік до 18 років, щоб залучити сотні тисяч нових військових.
Волтц вважає, що нині Україна постає перед серйозними кадровими проблемами, адже призовний вік не досягає навіть 18 років. Тож для протистояння Росії, українська сторона має залучити усі ресурси.
Коли ми чуємо проблеми з мораллю чи на передовій, дивіться: якщо українці просять весь світ підтримати демократію — потрібно, щоб вони самі повністю віддалися демократії, — пояснив він.
Також Волтц очікує, що розмова між обраним 47-м президентом США Дональдом Трампом і главою РФ Володимиром Путіним найближчими днями або тижні.
Зауважимо, раніше The Washington Post повідомив, що Україна вимушена переглянути свою позицію щодо мобілізації 18-річних чоловіків на фронт.
США вже висловили занепокоєння, що дефіцит людських ресурсів може стати більш критичним для України, ніж нестача озброєння.
Держсекретар США Ентоні Блінкен під час зустрічі в Брюсселі заявив, що навіть за умови забезпечення зброєю та фінансуванням, на передовій повинні бути люди, здатні протистояти російській агресії.
Попри тиск з боку західних партнерів, в Україні мобілізація молоді до 18 років викликає внутрішні суперечки. На думку багатьох українців, зокрема військових, країна повинна більше захищати своє молоде покоління, яке є майбутнім держави і вільне від радянського впливу, якого зазнали попередні покоління. Утім, незважаючи на ці занепокоєння, ситуація на фронті вимагає мобілізації, особливо коли українські підрозділи відчувають нестачу людей на полі бою.
Згідно з повідомленням, адміністрація президента України поки що не підтримує зниження мобілізаційного віку нижче 25 років. Зокрема, представники влади зазначили, що зменшення віку для мобілізації без належного озброєння не виправдане, адже наявні ресурси вже не можуть забезпечити навіть тих, хто нині перебуває на передовій.
Тим часом деякі активісти вважають, що доцільніше було б почати мобілізацію жінок, ніж знижувати мобілізаційний вік до 18 років. Це питання також викликає численні суперечки серед українців.
При цьому вказано, що ситуація на фронті вимагає термінових рішень. Військові скаржаться на нестачу особового складу, а новосформовані бригади не мають достатньо людей для боротьби з набагато більшими силами росіян.
Офіційні особи США, своєю чергою, пропонують допомогу у навчанні новобранців, зазначаючи, що Київ має направити людей за кордон для цього.
- Лідер Євросолідарності Петро Порошенко висловив думку, що мобілізація має ґрунтуватися на чітких умовах служби, забезпеченні спорядженням і якісній підготовці. Політик також запропонував залучити міжнародних партнерів до навчання та оснащення українських військових.
- Дмитро Литвин заперечив, що в Офісі Президента готують мобілізацію громадян з 18 років.
- Радники Трампа висувають пропозиції про припинення війни в Україні на умовах, що значна частина її території, залишиться під контролем РФ.
Сержант медичної роти 82-ї окремої десантно-штурмової бригади Юрій Бондар поділився спостереженнями щодо рівня підготовки солдатів з Північної Кореї, котрі беруть участь у війні проти України на боці Росії.
У 2025 році 23 із 31 країн НАТО планують витратити на оборону щонайменше 2% свого ВВП. У 2014 році таких держав-членів було лише три.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 12 січня. Загалом від початку цієї доби відбулося 124 бойових зіткнення.
У Генеральному консульстві України у Любліні 10 січня відбулося підписання контрактів другою групою громадян України, котрі проживають за кордоном, для проходження військової служби в лавах Українського легіону.
Президент Володимир Зеленський повідомив, що Україна готова віддавати Північній Кореї її людей у межах обміну українських військових, котрі перебувають у російському полоні.