Трамп заявив про серйозні наміри щодо Гренландії під час розмови з прем’єркою Данії

Джерело: Financial Times

Президент США, Дональд Трамп під час телефонної розмови з прем’єркою Данії Метте Фредеріксен наголосив на серйозності своїх намірів щодо Гренландії, хоча уряд Данії відразу відкинув ідею продажу острова.

Минулого тижня президент США провів 45-хвилинну бесіду з прем’єркою Данії Метте Фредеріксен. Білий дім не зробив жодних офіційних заяв стосовно цієї розмови, однак Фредеріксен зазначила, що чітко вказала на те, що Гренландія, як автономна частина Данії, не підлягає продажу, хоча і відзначила “великий інтерес” США до цього острова.

П’ять нинішніх і колишніх високопоставлених європейських чиновників, проінформованих про розмову, сказали, що розмова пройшла дуже погано.

Вони зазначили, що Трамп був агресивним і конфронтаційним після коментарів прем’єрки Данії, яка заявила, що острів не продається, попри її пропозицію щодо розширення співпраці у сфері військових баз і видобутку корисних копалин.

Видання зазначає, що деталі цієї розмови, ймовірно, посилять занепокоєння європейців щодо того, що повернення Трампа до влади може ще більше напружити трансатлантичні зв’язки, оскільки президент США може чинити тиск на союзників, аби вони відмовилися від територіальних претензій.

Трамп розпочав свій другий термін, обмірковуючи можливість захоплення Гренландії, Панамського каналу та навіть Канади.

Багато європейських чиновників припускали, що його заяви щодо прагнення до контролю над Гренландією з огляду на “національну безпеку” могли бути переговорним маневром для зміцнення впливу на території НАТО. Росія та Китай також намагаються закріпити свої позиції в Арктиці.

Проте розмова з Фредеріксен розвіяла ці сподівання, ще більше загостривши зовнішньополітичну кризу серед союзників по НАТО.

“Це була дуже жорстка розмова. Він погрожував конкретними заходами проти Данії, такими як цільові тарифи”, — зазначив один із ексчиновників Данії.

Трамп пригрозив митами Данії, якщо вона буде проти його позиції щодо Гренландії, і не виключив використання сили для контролю над островом.

Російські війська просунулися в районі Мілового на північному сході Харківської області, приблизно за 16 кілометрів від Великого Бурлука. Про це свідчать геолокаційні відео, опубліковані 12 липня, а також звіти американського Інституту вивчення війни.

Російські війська посилюють атаки на українські міста, а Москва вже готує нову хвилю наступу на фронті. За інформацією видання BILD, посилаючись на джерела в російському Генштабі, Кремль отримав план масштабної наступальної операції, яку планують розпочати в другій половині літа.

Тонкий шар рідини, який часто з’являється на поверхні йогурту, насправді є сироваткою – корисним молочним білком, а не ознакою псування продукту. Попри поширене бажання вилити цю воду, дієтологи радять робити навпаки – просто перемішати її назад у йогурт.

Російські війська протягом доби обстрілювали Херсонський і Бериславський райони з артилерії, мінометів, реактивних систем залпового вогню та безпілотників. Під прицілом опинилася цивільна інфраструктура.

Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин заявив, що КНДР і надалі беззастережно підтримуватиме дії російського керівництва, спрямовані на “остаточне вирішення ситуації” в Україні. Про це він сказав під час зустрічі з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим у місті Вонсан.