Трамп заявив, що Путін «очікує на зустріч» з ним

Джерело: виступ Дональда Трампа на AmericaFest

Обраний 47-м президентом США Дональд Трамп повідомив, що глава РФ Володимир Путін сказав, що хоче зустрітись з ним “якнайшвидше”.

Маємо завершити війну, – наголосив Трамп. Він також додав, що якби він був президентом, цієї війни взагалі не було б.

Разом з тим, станом на 19 грудня Путін заявив, що поки не розмовляв з обраним президентом Сполучених Штатів Дональдом Трампом, однак, додав, що “готовий до цього”.

Нещодавно The Washington Post поінформували, що Трамп і Путін планують зустрітися наступного року.

Обидва лідери прагнутимуть досягти угоди щодо України та глобальної безпеки, однак на різних умовах: Трамп хоче укласти мирну угоду, яка дозволить йому стати глобальним миротворцем, а Путін має на меті укласти угоду, що зміцнить позиції Росії, послабить НАТО та залишить Україну під контролем Кремля.

Однак переговори між ними постають перед труднощами. Трамп, зокрема, має геополітичну наївність і схильність до інтуїтивних рішень, що викликає настороженість у Кремлі.

Путін виставив жорсткі умови, включаючи вимогу заборонити Україні членство в НАТО і значно скоротити армію, що ускладнює можливість мирної угоди.

Аналітики сумніваються в досягненні миру: Путін має максималістську позицію, а Трамп не хоче виглядати слабким, якщо він зробить поступки Росії.

Поки що сигнали між Путіним і Трампом не вказують на нову еру тепліших відносин.

Російські пропагандисти показали оголені фотографії Меланії Трамп всього через кілька днів після виборів, а минулого місяця Путін попередив, що Трамп “не в безпеці”, очевидно, маючи на увазі його можливе вбивство.

Своєю чергою після того, як Путін втратив свого сирійського клієнта Башара Асада, Трамп заявив, що Росія перебуває в “ослабленому стані” через війну в Україні та слабку економіку.

Поки Путін і Трамп готуються до “поєдинку”, російський лідер обмежений у часі, оскільки його пригнічена санкціями економіка може витримати війну, але він робить ставку на те, що вона триватиме довше, ніж може протриматися Україна — особливо, якщо, як вважає Москва, за Трампа будуть скорочені поставки західної зброї.

Вихваляння Росією Трампа, що він може швидко укласти угоду, свідчать про нетерплячість РФ. Московські чиновники продовжують наполягати на тому, що угода між лідерами країн має усунути “першопричини” війни.

По суті, це означає, що на саміті Трампа і Путіна буде досягнута домовленість про поділ світу на сфери впливу. Це обмежить НАТО і поставить під загрозу безпеку Європи.

Водночас Трамп хоче послабити зв’язки між Росією та Китаєм, але ці зусилля можуть не бути успішними через тісну співпрацю між Путіним і Сі Цзіньпіном, а також їх спільну недовіру до США.

Запроваджені місяць тому адміністрацією Джо Байдена нафтові санкції проти Росії поступово дають результат, підриваючи російські доходи від експорту нафти. Оскільки китайські переробники зменшили закупівлі через санкції та логістичні проблеми, а ставки фрахту для суден зросли в рази, російським постачальникам доводиться вкотре знижувати ціни.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом  на 22:00 11 лютого. Загалом, від початку цієї доби відбулося 90 бойових зіткнень.

Міністерство оборони Сирії відмовило російським військовим у допуску на базу флоту у Тартусі. Колону з 30 вантажівок з ракетним озброєнням, що висунулася вранці з авіабази Хмеймім, зупинили військовослужбовці країни. 

11 лютого у Міноборони повідомили про початок проєкту “Контракт 18-24” – добровільну ініціативу для українців вікової категорії 18-24 роки, котра готова приєднатися до Сил оборони на один рік.

Заступник міністра оборони бригадний генерал юстиції Сергій Мельник під час робочої зустрічі з уповноваженим з питань захисту української мови Тарасом Кремінем заявив, що держава має сприяти всебічному поширенню української мови в міжособистісному спілкуванні військовослужбовців.