Трамп здався до в’язниці Джорджії у справі про вибори: він став першим президентом США, якому зробили тюремне фото

Джерело: Politico

Колишній президент Дональд Трамп здався владі Джорджії у в’язниці округу Фултон ввечері 24 серпня та був засуджений у кримінальній справі про спроби скасувати президентські вибори 2020 року. За ґратами він пробув 20 хвилин та вийшов під заставу. Він став першим президентом США з офіційним маґшотом (тюремне фото).

Минулого тижня велике журі в Джорджії висунуло звинувачення Трампу та ще 18 особам у рекеті та інших звинуваченнях.

Усі 19 обвинувачених мають до 25 серпня здатися прокуратурі для розслідування. Одинадцять із 19 союзників здалися станом на вечір 24 серпня. Серед них – колишній президент США Дональд Трамп.

Те, що вчора Трамп здався правоохоронцям, відрізняється від подібних ситуацій, коли експрезидента США притягували до кримінальної відповідальності щодо інших правопорушень.

У цих випадках Трамп здавався у суді, а не в’язниці. Проте 24 серпня влада Джорджії опублікувала офіційне тюремне фото колишнього лідера США. Це вперше маґшот зроблений для особи, яка займала пост президента США.

За ґратами Дональд Трамп провів 20 хвилин, поки тривало оформлення. Далі було внесено заставу і Трампа відпустили.

Справа про втручання у вибори: Трампу висунули звинувачення за 13 пунктами, включаючи порушення закону про рекет, схиляння державного службовця до порушення присяги, змову з метою видати себе за державного службовця, змову з метою підробки документів першого ступеня та змову з метою подання фальшивих документів.

Розслідування було розпочато після витоку аудіо з телефонної розмови в січні 2021 року, під час якої Трамп закликав держсекретаря Джорджії Бреда Раффенспергера поставити під сумнів дійсність тисяч бюлетенів і сказав, що хоче ”знайти” голоси, щоб скасувати вибори в штаті 2020 року.

За даними ЗМІ, Росія просить у США дозвіл на придбання літаків Boeing за кошти зі своїх суверенних активів, які заморозили у Штатах та Європі після повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

Бельгія виділить Україні 150 мільйонів євро технічної допомоги в межах проєкту “Бельгійська ініціатива підтримки відновлення України” (BE-Relieve Ukraine).

Інститут масової інформації (ІМІ) розкритикував ролик про журналістів, який поширили Генеральний штаб Збройних сил України, Головне управління комунікацій ЗСУ та Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки у своїх соцмережах.

У Фельдман Екопарку відбулась щорічна акція — традиційний весняний випуск врятованих тварин у природу.

До Національного дня дельфіна компанія Google представила нову штучну інтелектуальну модель DolphinGemma. Вона призначена для допомоги дослідникам у вивченні комунікації дельфінів та аналізу закономірностей у їхніх звукових сигналах.