Трамп знову звинуватив Україну у розв’язанні війни

Джерело: заява Дональда Трампа під час зустрічі з президентом Сальвадора Наїбом Букеле.

Президент США Дональд Трамп, відповідаючи на пропозицію глави Української держави Володимира Зеленського придбати комплекси Patriot, раптом заявив, що “не можна розпочинати війну проти когось, хто у 20 разів за вас більший, а потім сподіватися, що люди дадуть ракети”.

Журналісти запитали у Трампа, чи говорив він із Зеленським стосовно пропозицію придбати Patriot, на що глава Білого дому відповів, що президент України “завжди хоче придбати ракети”.

Ой, Зеленський завжди хоче купувати ракети. Слухайте, коли ви починаєте війну, то повинні знати, що можете її виграти, так? Ви не починаєте війни проти когось, хто у 20 разів за вас більший, і потім сподіваєтесь, що люди дадуть вам ракети.

Також він додав: “Мільйони загиблих — через трьох людей. Скажімо, Путін — номер один. Скажімо, Байден, який взагалі не розумів, що робить, — номер два. І Зеленський”.

Однак, президент США нагадав, що саме він передав Україні комплекси Javelin, завдяки яким українці “виграли свою першу велику битву з танками, що застрягли в багнюці”.

Раніше повідомляли, що Москва й Вашингтон поки що не змогли знайти спільну мову щодо пропозицій США, про що більш як два тижні тому заявив глава Росії Володимир Путін, коли зазначив, що американські пропозиції потребують перегляду.

Тим часом президент США Дональд Трамп висловив розчарування стосовно того, що Росія може затягувати укладення ширшої угоди, заявивши, що він “роздратований” Путіним і може накласти санкції на країни, що купують російську нафту, якщо Москва продовжить блокувати укладення угоди.

Окрім того, помічник президента РФ Володимира Путіна Юрій Ушаков, який брав участь у переговорах із США 18 лютого, заявив, що Росія не погодиться на тимчасове припинення вогню.

Росія також заявила, що нібито “повністю дотримується мораторію на атаки на енергетичні об’єкти” України, укладеного під егідою США. Водночас міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров наголосив, що міністр оборони Росії Андрій Белоусов доповів Путіну про начебто порушення з боку України. Росія передала список цих порушень раднику з національної безпеки США Майку Волцу та держсекретарю Марко Рубіо.

До вихідних Трамп дотримувався більш м’якої позиції щодо Росії, що спричинило занепокоєння серед європейських союзників США, оскільки він намагався посприяти завершенню війни РФ проти України. Проте нині, після тиску з боку європейських лідерів, зокрема президента Фінляндії, котрий закликав його притягнути Росію до відповідальності, Трамп прийняв більш жорстку позицію.

Зауважимо, днями Трамп висловив впевненість, що Володимир Путін погодиться на тимчасове припинення вогню в Україні. Коментуючи ситуацію з угодою про тимчасове припинення вогню, Трамп зазначив, що “думає, що все йде добре”.

Згодом представниця Державного департаменту США заявила, що Україна і Росія “за крок від повного припинення вогню”.

Своєю чергою, прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер попередив, що не можна дати російському президенту Володимиру Путіну “грати в ігри” з можливістю припинення вогню в Україні.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 15 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 87 бойових зіткнень.

15 квітня президент Володимир Зеленська розповів, що переговори між командами України та США щодо угоди про рідкісноземельні метали пройшли позитивно.

Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Збройних силах України безпілотний авіаційний комплекс українського виробництва В-1, здатний перебувати в повітрі упродовж декількох годин.

Російська армія в Україні значно залежить від постачання артилерійських боєприпасів із Північної Кореї, свідчать внутрішні звіти Міноборони РФ.

Російська армія вже розпочала наступальні дії на Сумщині й Харківщині, попри заяви про переговори. Інформацію підтвердив Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський, зауваживши, що Росія щомісяця збільшує своє угруповання на 8-9 тисяч військових, продовжуючи стратегічну наступальну операцію.