Трамп звернувся до суду Нью-Йорка з проханням відкласти винесення вироку

Джерело: NYT

Адвокати колишнього президента США Дональда Трампа звернулися до судді, який веде кримінальну справу щодо виплат порноакторці, з проханням скасувати визнання колишнього президента винним у злочині та відтермінувати винесення йому вироку, заплановане на 11 липня.

Зокрема адвокати попросили відтермінувати призначення покарання Трампу, що має статися за декілька днів до Республіканської національної конвенції 15-18 липня, де Трампа мають офіційно висунути кандидатом на посаду президента США від Республіканської партії.

Лист адвокатів з’явився через декілька годин після того, як Верховний суд оприлюднив своє рішення щодо президентського імунітету. У листі до судді Хуана Мерчана адвокати Трампа послалися на рішення Верховного суду США від 1 липня, згідно з яким президенти США мають “абсолютний імунітет” від кримінального переслідування за “офіційні дії”, вчинені під час перебування на посаді, однак можуть зазнати кримінального покарання за “неофіційні дії”.

Як зазначається, суд штату Нью-Йорк визнав Трампа винним у 34 злочинах. Наприкінці травня суд присяжних визнав його винним у фальсифікації ділових записів, щоб приховати виплату 130 000 доларів порнозірці напередодні його успішної виборчої кампанії 2016 року з метою замовчати її твердження, спростоване Трампом, щодо того, що вона мала з ним побачення на одну ніч у 2006 році.

На думку журналістів, адвокати Трампа спробують довести, що справа про виплату за мовчання принаймні частково базується на доказах з часів президентства Трампа.

Згідно з новим рішенням Верховного суду, прокурори не можуть посилатися на такі докази для підтвердження звинувачень у справі, адже ці докази пов’язані з офіційними діями президента.

Поки що незрозуміло, чи суддя відтермінує винесення вироку Дональду Трампу, адже кінцевий термін подання клопотань за результатами суду минув у червні, – додає видання.

Володимир Зеленський та Дональд Трамп у межах сьогоднішньої телефонної розмови поговорили про можливість візиту експрезидента США до України та їх особисту зустріч.

Прощання з Іриною Фаріон відбудеться у Львові.

Якщо чинний лідер США Джо Байден вирішить не балотуватись на пост президента цьогоріч, то, найімовірніше, кандидаткою від Демократичної партії стане віцепрезидентка Сполучених Штатів Камала Гарріс.

19 липня в центрі Києва незаконно знесли історичну будівлю — Садибу Зеленських, збудовану у 1890 році. Поліція відкрила кримінальне провадження, а міська влада засудила знесення як “зухвале та цинічне самоуправство”.

Херсонський фермер Андрій Целеп другий рік поспіль вирощує кавуни на правобережній частині області. До цього він мав поля на лівобережжі Херсонщини, яка зараз тимчасово окупована росіянами.