Трансплантація мікробіоти з фекалій донорів зменшила біль у 12 жінок з фіброміалгією
Джерело: Neuron
Нове дослідження, опубліковане в журналі Neuron, виявило, що трансплантація кишкової мікробіоти від здорових донорів може зменшити хронічний біль у жінок із фіброміалгією.
Повідомляється, що 14 пацієнток отримали п’ять доз фекальної мікробіоти в капсулах після підготовки антибіотиками та очищення кишечника. Після лікування 12 учасниць повідомили про значне зменшення болю.
Учасниці повідомили про суттєве зменшення болю, а також покращення показників сну, тривожності та загального самопочуття. Це стало першим клінічним підтвердженням гіпотези про зв’язок між кишковою мікробіотою та симптомами фіброміалгії.
Щоб краще зрозуміти механізми дії, дослідники провели паралельне випробування на лабораторних мишах. Виявилося, що трансплантація мікробіоти від пацієнтів із фіброміалгією викликала у тварин підвищену больову чутливість. Натомість введення мікробіоти від здорових донорів зменшувало больові реакції.
Дослідження першої фази мало низку обмежень, зокрема невелику вибірку та відсутність плацебо-контрольованої групи, тож отримані результати потребують подальшого підтвердження. Водночас вчені розглядають цей підхід як перспективний, адже наразі не існує дієвих препаратів проти фіброміалгії, а більшість знеболювальних є малоефективними.
Довідка. Фіброміалгія — це хвороба, яка характеризується хронічним поширеним болем і підвищеною болісною чутливістю до натискання. Крім болю можуть зустрічатися інші симптоми, тому використовується термін фіброміалгічного синдрому. До інших проявів належать: відчуття втоми, яке призводить до порушення життєдіяльності; розлади сну; функціональне зменшення рухомості у суглобах.
- Результати дослідження, опубліковані у журналі JAMA Otolaryngology-Head & Neck Surgery, виявили зв’язок між значним вживанням солодких напоїв та підвищеним ризиком раку ротової порожнини у жінок.
- Результати дослідження, проведеного турецькими науковцями в університеті Яшар в Ізмірі, свідчать, що антоціани, пігменти, які надають червоно-фіолетового кольору фруктам і овочам, захищають організм від раку, серцево-судинних і нейродегенеративних захворювань, зміцнюючи імунну систему завдяки своїм антиоксидантним властивостям.
Суд в Санкт-Петербурзі виніс вирок 22-річному українцю Богдану Богомазову — 19 років ув’язнення. Чоловіка “визнали винним” у шпигунстві та спробі організувати теракт.
Компанія OpenAI, яка розробила чат-бот на основі штучного інтелекту ChatGPT, прибрала його останнє оновлення після того, як ChatGPT став давати “занадто улесливі відповіді”.
Україна завершила офіційний скринінг відповідності законодавства нормам ЄС за розділом “Підприємництво та промислова політика”. Єврокомісія позитивно оцінила реформи в підтримці бізнесу, водночас вказавши на необхідність швидшого впровадження Директиви щодо прострочених платежів.
Міноборони роз’яснило інформацію про розбронювання медичних працівників. У відомстві кажуть, що йдеться про точкові заходи.
Компанії оборонного комплексу Британії запроваджують нові правила для співробітників через побоювання шкідливого програмного забезпечення через USB-порти.