Третина території України потребує перевірки на вибухонебезпечні предмети

Джерело: Міністерство економіки України

Міністерка економіки Юлія Свириденко повідомила, що станом на сьогодні Україна є найбільш замінованою країною світу – 174 тисячі квадратних кілометрів або третина території країни потребує перевірки на вибухонебезпечні предмети.

Також вона зазначила, що розмінування українських земель за кілька років, а не десятиліть – стане найкращою відповіддю агресору.

“Безпрецедентне потенційне забруднення української землі мінами та іншими вибуховими речовинами – це небезпека для людей, тварин, ґрунтів, продуктів харчування та екосистем. Окрім того, до війни ці родючі землі були джерелом їжі для 81 мільйона людей. Нині ж вони не використовуються за призначенням. Тобто війна, розв’язана Росією, підриває продовольчу безпеку світу і провокує поглиблення проблеми голоду”, – наголосила очільниця Мінекономіки під час зустрічі з представниками дипкорпусу з питань імплементації “Формули миру” у частині екологічної безпеки.

За її словами, одне з екологічних завдань “Формули миру” – розмінувати 80% потенційно забруднених територій та повернути туди повноцінне життя вже за 10 років. Саме таку амбітну мету поставив перед собою український уряд. Однак для цього Україні потрібна потужна міжнародна підтримка.

Юлія Свириденко закликала представників дипустанов долучитися до партнерів, які вже допомагають Україні в розмінуванні.

За її словами, сьогодні Україна має близько 3000 саперів, які працюють на межі силі, і 26 механізованих машин розмінування, чого недостатньо для досягнення поставленої мети.

“Наша кінцева мета – використовувати всі сучасні технології, щоб прискорити розмінування, зробити його безпечнішим і ефективнішим. Якщо нам вдасться розмінувати Україну за кілька років, а не десятиліть – це буде найкращим доказом того, що агресор не зможе вкрасти наше майбутнє і вбивати людей навіть після війни”, – підсумувала Юлія Свириденко.

Понад 30 знаменитостей знялися у відеоролику, в якому висловлювали підтримку Україні в другу річницю повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

Протягом дня, 24 лютого, російські загарбники здійснили 20 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 197 вибухів. 

Генеральний директор Міжнародної ради аеропортів Європи (ACI EUROPE) Олів’є Янковець в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна” наголосив, що без повноцінно функціональних аеропортів “ми не бачимо можливості відновлення України”.

В суботу, 24 лютого, міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишін та CEO і співзасновник німецької компанії Helsing GmbH Гундберт Шерф підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо співробітництва у сфері безпеки й оборони.

В другу річницю повномасштабного вторгнення РФ в Україну міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок відвідала Одесу.