Трьох зрадників, які розвідували позиції ЗСУ, засудили до 7, 10 та 12 років тюрми

Джерело: СБУ

Трьох зрадників, які розвідували позиції ЗСУ поблизу лінії східного фронту, засудили до 7, 10 та 12 років ув’язнення.

Насамперед зловмисників цікавили місця тимчасової дислокації передових підрозділів Сил оборони на Сєвєродонецькому та Бахмутському напрямках.

Також вони намагались виявити пункти базування ППО та маршрути переміщення важкої бронетехніки в районі Краматорська та у прифронтовій Дніпропетровщині.

Співробітники СБУ затримали всіх трьох ворожих поплічників у результаті спецоперацій навесні 2022 та восени 2023 року.

З огляду на співпрацю зі слідством, суд призначив одному зі зловмисників 7 років тюрми, інший – отримав 10 років ув’язнення, а ще один зрадник проведе за ґратами 12 років.

Як встановило розслідування, всі троє засуджених є мешканцями Донецької та Луганської областей. Зловмисники працювали на воєнну розвідку окупаційних угруповань Південного військового округу Збройних сил Росії.

Так, один із них був на прямому зв’язку з командиром розвідувального підрозділу 100-ї окремої мотострілецької бригади російських військ.

Інший зловмисник переїхав на Дніпропетровщину, де відстежував пункти базування ППО, а також переміщення військових колон українських захисників у напрямку передової.

Щоб збирати “потрібну” інформацію, він влаштувався експедитором у торговельній компанії і під виглядом робочих поїздок розвідував місцевість.

Ще один поплічник агресора був учасником російської агентурної мережі, яку Служба безпеки нейтралізувала у березні 2022 року на Луганщині.

У складі ворожої групи зловмисник готував “звіти” окупантам про дислокацію підрозділів Сил оборони під час боїв за Сєвєродонецьк.

Суд визнав зрадників винними за трьома статтями Кримінального кодексу України: ч. 1 ст. 14, ч. 1 ст. 111 (державна зрада); ч. 7 ст. 111-1 (надання збройним формуванням країни-агресора допомоги у веденні бойових дій проти ЗСУ); ч. 3 ст. 114-2 (несанкціоноване поширення інформації про направлення, переміщення зброї, рух, переміщення або розміщення ЗСУ, вчинене в умовах воєнного стану);

30 квітня міністерка економіки Юлія Свириденко спільно із міністром фінансів США Скоттом Бессентом підписала Угоду ​​про створення Інвестиційного фонду відбудови США–Україна. Як зауважила міністерка, мовиться про співпрацю на десятиліття вперед.

Орієнтовна вартість робіт з відбудови сучасного корпусу лікарні “Охматдит” становитиме близько 396 мільйонів гривень. Проєктно-кошторисна документація наразі проходить експертизу, а тендер на капітальний ремонт сучасного корпусу оголосять на платформі Prozorro у першій половині травня.

Спецпредставник президента США з питань України Кіт Келлог наголосив, що главі РФ Володимиру Путіну варто визнати зміну ситуації на користь України. Генерал у відставці зауважив, що росіянам, попри шалені втрати у лавах своєї армії, за півтора року не вдалося досягти серйозних здобутків на фронті.

Прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді відмовився приїхати до Москви на 9 травня. Про те, що Моді не прийняв запрошення глави РФ Володимира Путіна брати участь в урочистих заходах, повідомив прессекретар Кремля Дмитро Пєсков.

Компанії McDonald’s і Coca-Cola досі розглядають російський ринок як зону підвищених ризиків і не планують повертатися до діяльності у цій країні, свідчать листи компаній до правозахисної групи B4Ukraine.