Троє людей у Покровській громаді загинули через російські обстріли – ОВА
Джерело: Вадим Філашкін/Telegram
24 жовтня у Покровській громаді на Донеччині внаслідок обстрілів російської армії загинули три людини.
У Зеленому загинули два чоловіки (58 і 65 років) і пошкоджено три будинки. У Даченському загинула 63-річна жінка, також пошкоджено будинок.
Очільник Донецької ОВА Вадим Філашкін наголосив, що “Покровськ та його околиці – постійна мішень для росіян” та закликав громадян евакуюватися.
У Покровську, що на Донеччині, станом на 24 жовтня зруйновано майже всю критичну інфраструктуру міста.
У місті залишається 12 тисяч мешканців, серед яких є кілька десятків дітей.
За оцінками аналітиків ISW, найближчими днями російські війська можуть окупувати Селидове у Донецькій області, однак це, вважають фахівці, завадить ворогу підтримувати наступ на Покровськ.
Покровський напрямок залишається одним з найгарячіших. 20 жовтня у Генштабі звітували, що на цій ділянці фронту ситуація складна, але контрольована Силами оборони.
Проте існують побоювання щодо окупації Покровська, бо це загрожує критично важливому видобутку коксівного вугілля, необхідного для виробництва сталі в країні. Станом на 16 жовтня російські війська наблизилися до стратегічного міста Покровськ на відстань приблизно 12 км.
- Силам оборони вдалося зупинити просування російської армії під Селидовим на Донеччині, зазначив експерт видання з аналізу відкритих даних Юліан Рьопке. Однак, нині українським оборонцям, ймовірно, доведеться залишити місто під загрозою оточення.
- Російські війська активізували штурми на Покровському напрямку з великою кількістю піхоти поблизу Селидового, Донецької області.
- Російські війська активізують механізовану діяльність на заході Донецької області на фоні початку осіннього бездоріжжя.
Правоохоронці викрили канал незаконного переправлення військовозобов’язаних чоловіків через державний кордон до Молдови та невизнаного Придністров’я.
24 червня російські війська атакували автозаправну станцію на околиці Сум. Внаслідок ворожого обстрілу постраждали троє цивільних.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.