Три роки понад 800 військових «Азову» перебувають у російському полоні, – «Редіс»

Джерело: Денис Прокопенко/Facebook

Станом на 20 травня 2025 року більш як 800 бійців 12-ї бригади НГУ “Азов” вже третій рік перебувають у російському полоні. Про це нагадав командир 1-го корпусу НГУ “Азов”, Герой України, полковник Денис Прокопенко.

20 травня 2022 року Маріупольський гарнізон остаточно покинув “Азовсталь”, котрий 86 днів тримали українські військовослужбовці.

Страшніше кривавих боїв у Маріуполі, гірше цілодобових бомбардувань “Азовсталі”, жахливіше втрат побратимів може бути лише забуття та бездіяльність. Відколи Маріупольський гарнізон, виконавши всі поставленні перед ним завдання, вийшов за наказом вищого військово-політичного керівництва країни у полон, минуло три роки. Саме стільки часу понад 800 військовослужбовців 12-ої бригади “Азов” знаходяться у російському полоні, — наголосив “Редіс”.

Командир наголосив, що умови утримання полонених є нелюдськими.

Тривалі тюремні терміни, катування, постійний психологічний тиск, відсутність нормального харчування та медичного забезпечення — щоденна реальність для моїх полонених побратимів. Кожен день там — це боротьба за власне життя, гідність та надію на визволення… Забути про це — означає зрадити їх. Не докладати всіх зусиль, аби будь-яким чином пришвидшити їхнє повернення — означає стати співучасником злочину проти них.

Також Прокопенко нагадав про ціну оборони Маріуполя, котра дала Україні шанс вистояти.

Ті, хто продовжує боротись у ворожих тюрмах, чекають, що Україна віддячить їм так, як вони цього заслуговують. Так, як чинили вони три роки тому у повному оточенні: самовіддано, через “не можу”. І як вони неодмінно б зробили, якщо б сотні українців протягом трьох років знаходились у пеклі російського полону, і були б бодай якісь можливості врятувати їх. А такі можливості завжди є. Потрібні лише воля та бажання, — резюмував командир.
  • Український боксер Олександр Усик закликав кандидата в президенти США Дональда Трампа посприяти у звільненні бійців “Азова” та інших українців з російського полону.
  • 18 травня міністр оборони Рустем Умєров взяв участь у засіданні Ради Координаційного штабу з питань військовополонених. Ключова тема – обмін у форматі 1000 на 1000.
  • Глава ГУР МОУ Кирило Буданов висловив сподівання, що обмін військовополоненими між Україною та Росією у форматі 1000 на 1000 відбудеться наступного тижня.

Сенатори США Чак Грасслі (республіканець) та Емі Клобучар (демократка) очолили групу з семи законодавців, котрі спільно подали двопартійну резолюцію з вимогою повернути усіх викрадених росіянами українських дітей до підписання будь-якої остаточної мирної угоди стосовно війни Росії проти України.

У США зростає занепокоєння щодо недостатньої жорсткості президента Дональда Трампа у ставленні до Росії. Згідно з опитуванням Harvard CAPS/Harris Poll, 59% американських виборців вважають, що глава Білого дому недостатньо рішучий у протистоянні з господарем Кремля Володимиром Путіним.

Державний секретар США Марко Рубіо під час слухань у Комітеті з міжнародних відносин пояснив, що причина продовження російсько-української війни у тому, що Росія хоче те, що їй не належить, тоді як Україна прагне повернути втрачені території засобами, які можуть бути недосяжні військовим шляхом.

Станом на 20 травня 2025 року більш як 800 бійців 12-ї бригади НГУ “Азов” вже третій рік перебувають у російському полоні. Про це нагадав командир 1-го корпусу НГУ “Азов”, Герой України, полковник Денис Прокопенко.

Український шеф-кухар колумбійського походження Ектор Хіменес-Браво долучився до 429-го полку БПЛА “Ахіллес”.