Три роки понад 800 військових «Азову» перебувають у російському полоні, – «Редіс»
Джерело: Денис Прокопенко/Facebook
Станом на 20 травня 2025 року більш як 800 бійців 12-ї бригади НГУ “Азов” вже третій рік перебувають у російському полоні. Про це нагадав командир 1-го корпусу НГУ “Азов”, Герой України, полковник Денис Прокопенко.
20 травня 2022 року Маріупольський гарнізон остаточно покинув “Азовсталь”, котрий 86 днів тримали українські військовослужбовці.
Страшніше кривавих боїв у Маріуполі, гірше цілодобових бомбардувань “Азовсталі”, жахливіше втрат побратимів може бути лише забуття та бездіяльність. Відколи Маріупольський гарнізон, виконавши всі поставленні перед ним завдання, вийшов за наказом вищого військово-політичного керівництва країни у полон, минуло три роки. Саме стільки часу понад 800 військовослужбовців 12-ої бригади “Азов” знаходяться у російському полоні, — наголосив “Редіс”.
Командир наголосив, що умови утримання полонених є нелюдськими.
Тривалі тюремні терміни, катування, постійний психологічний тиск, відсутність нормального харчування та медичного забезпечення — щоденна реальність для моїх полонених побратимів. Кожен день там — це боротьба за власне життя, гідність та надію на визволення… Забути про це — означає зрадити їх. Не докладати всіх зусиль, аби будь-яким чином пришвидшити їхнє повернення — означає стати співучасником злочину проти них.
Також Прокопенко нагадав про ціну оборони Маріуполя, котра дала Україні шанс вистояти.
Ті, хто продовжує боротись у ворожих тюрмах, чекають, що Україна віддячить їм так, як вони цього заслуговують. Так, як чинили вони три роки тому у повному оточенні: самовіддано, через “не можу”. І як вони неодмінно б зробили, якщо б сотні українців протягом трьох років знаходились у пеклі російського полону, і були б бодай якісь можливості врятувати їх. А такі можливості завжди є. Потрібні лише воля та бажання, — резюмував командир.
- Український боксер Олександр Усик закликав кандидата в президенти США Дональда Трампа посприяти у звільненні бійців “Азова” та інших українців з російського полону.
- 18 травня міністр оборони Рустем Умєров взяв участь у засіданні Ради Координаційного штабу з питань військовополонених. Ключова тема – обмін у форматі 1000 на 1000.
- Глава ГУР МОУ Кирило Буданов висловив сподівання, що обмін військовополоненими між Україною та Росією у форматі 1000 на 1000 відбудеться наступного тижня.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.