Три українки потрапили до списку 100 жінок року за версією ВВС

Джерело: ВВС

Британська телерадіомовна корпорація ВВС опублікувала список 100 найбільш впливових жінок року (BBC 100 Women 2023), серед яких – три українки.

Так, до цьогорічного списку увійшла українська письменниця Оксана Забужко, яка є авторкою понад 20 літературних творів. Серед них, зокрема, художня проза, поезія та публіцистика.

“Її вважають однією з найвидатніших письменниць, поетес та інтелектуалок України. Міжнародну популярність їй принесли романи “Польові дослідження з українського сексу” та “Музей покинутих секретів”. Її книги перекладено 20 мовами й відзначено безліччю національних та міжнародних нагород”, – йдеться в матеріалі.

Фото: ВВС

Також до списку 100 жінок року потрапила Олена Розвадовська, співзасновниця благодійної організації “Голоси дітей”, яка надає психологічну допомогу дітям, що зазнали травм внаслідок війни.

“Допомогти українським дітям пережити травми війни – місія Олени Розвадовської. Організацію засновано в 2019 році, через чотири роки після того, як Розвадовська стала волонтером у прифронтових районах Донбасу. Нині у фонді працюють понад 100 психологів у 14 центрах, є також безкоштовна гаряча лінія. Фонд допоміг десяткам тисяч дітей та батьків”, – зазначено в публікації.

Як відомо, Розвадовська брала участь у роботі над документальним фільмом “Будинок зі скалок” (A House Made of Splinters), який розповідає про дитячий притулок. Стрічка увійшла до списку номінантів на Оскар-2023.

Фото: ВВС

Третьою українкою, яку внесли до списку, стала Ірина Ставчук. У 2019–2022 роках вона була заступницею міністра екології, а нещодавно приєдналася до Європейської кліматичної фундації як менеджер програми в Україні. Вона займається розробкою екологічних та кліматично стійких рішень для післявоєнного відновлення України.

Фото: ВВС

Серед інших відомих жінок, які увійшли до списку BBC – колишня перша леді США Мішель Обама, адвокатка з прав людини Амаль Клуні, футболістка та володарка “Золотого м’яча” Айтана Бонматі, голлівудська акторка Америка Феррера та інші.

Варто зауважити, що, незважаючи на те, що війна Росії проти України досі триває, у список BBC також потрапили дві росіянки – пожежниця Софія Косачова та координаторка Феміністичного антивоєнного опору Дар’я Серенко.

Двоє американських чиновників повідомили, що вантажне судно, уражене балістичною ракетою хуситів, утворило нафтову пляму довжиною 28 кілометрів у Червоному морі.

В столиці Австрії Відні чоловік вбив трьох жінок у борделі.

Понад 30 знаменитостей знялися у відеоролику, в якому висловлювали підтримку Україні в другу річницю повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

Протягом дня, 24 лютого, російські загарбники здійснили 20 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 197 вибухів. 

В Держприкордонслужбі повідомили, що затримали декілька груп порушників, які намагалися незаконно потрапити до Словаччини.