Трикотаж, горошок, банти та стрічки: модні тренди 2024 року

Джерело: BBC News

Видання BBC News представило вісім найбільших модних трендів, які домінуватимуть у 2024 році.

  1. Горошок

Фото: GETTY IMAGES

Візерунок часто популярний влітку, але насправді принт є позачасовим і універсальним трендом, якого, ймовірно, буде багато протягом наступного року.

  1. Вишнево-червоний

Фото: GETTY IMAGES

Будинки моди випускають вишнево-червоний дизайн та поєднують цей колір з іншими кольорами.

“Одержимість моди яскраво-червоним було неможливо ігнорувати в останні сезони, це можна було побачити на подіумі, а також на червоних доріжках. Колекції весна/літо 2024 принесли помітний зсув у бік більш глибоких і пишних версій відтінку”, — сказав Алекс Кесслер з Vogue.

  1. Металіки

Фото: GETTY IMAGES

Наступний тренд – різноманітні наряди й сукні із металічним блиском.

Однією з наших улюблених тем Met Gala за останнє десятиліття була “Людина проти машини” 2016 року, на якій гості були одягнені у сріблясті футуристичні кольори з аксесуарами, натхненними роботами.

Ця тенденція також домінуватиме й у 2024 році.

  1. Трикотаж

Фото: GETTY IMAGES

Відповідно до Who What Wear, колекції SS24 визнають, що “трикотажні вироби є основним продуктом протягом усього року”.

“Кардигани та в’язані острови були найпомітнішою тенденцією в’язаного одягу цього сезону”, – журнал W.

  1. Візерунки сніжинок

Фото: GETTY IMAGES

“Цього сезону дизайнери проявили хитрість і паризькі подіуми рясніли мереживом суперрозміру та англійським дизайном для SS24”.

Декілька одягів, представлених під час тижнів моди, мали малюнок сніжинки в центрі, тоді як інші демонстрували їх через зовнішній прозорий шар.

  1. Банти та стрічки

Фото: GETTY IMAGES

Величезні банти з’явилися в колекціях кількох відомих дизайнерів під час різних тижнів моди, тож наступного року ми можемо побачити їх на різноманітних сукнях.

  1. Короткі шорти

Фото: GETTY IMAGES

Цього літа, ймовірно, спостерігатиметься вибух популярності коротких шортів різноманітних кольорів, стилів і тканин.

  1. Перероблені, старі або екологічні матеріали

Фото: GETTY IMAGES

Екологічність давно викликає занепокоєння у зв’язку з розвитком індустрії моди, яка сильно забруднює навколишнє середовище. Величезна кількість споживачів купує щось дешеве, одягає його кілька разів, а потім викидає.

Робляться невеликі кроки, щоб зменшити викиди вуглекислого газу в галузі, наприклад, зростання популярності вебсайтів, які спеціалізуються на “попередній моді”, але багато хто вважає, що потрібно зробити ще більше.

Тож дизайнери змінюють методи роботи або використовують використані матеріали у своїх проєктах.

Оскільки обізнаність споживачів про їхній вуглецевий слід зростає, можливо, багато речей, які будуть носити найчастіше в наступному році, – це одяг, який уже є в їхньому гардеробі.

Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.

Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.

The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган  – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.

Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.