Ту-22М3 у РФ було знищено підрозділами Повітряних сил спільно з ГУР – Олещук

Джерело: командувач ПС ЗСУ Микола Олещук

У Повітряних силах повідомили, що уразили російський стратегічний бомбардувальник у Ставропольському краї РФ завдяки спільній операції з Головним управління розвідки Міноборони України.

У Повітряних силах відзвітували про знищені російські повітряні цілі вранці 19 квітня. Серед них уперше – бомбардувальник Ту-22М3, який збили над територією РФ.

“Уперше зенітні ракетні підрозділи Повітряних Сил у взаємодії з Головним управлінням розвідки МО України знищили дальній стратегічний бомбардувальник Ту-22М3 – носій крилатих ракет Х-22, якими російські терористи б’ють по мирних українських містах. Під час сьогоднішньої атаки уперше знищено дві такі ракети”, – повідомив Олещук.

Він додав, що Україні потрібно більше засобів та ракет, аби захищати від атак прифронтові регіони.

“Я дякую усім, хто сьогодні забезпечив цей результат. Зло буде покарано!”, – наголосив командувач ПС ЗСУ.

Зауважимо, що у міноборони РФ причиною падіння бомбардувальника назвали “технічну несправність”.

Окрім цього, силами та засобами ППО цієї ночі було збито понад десяток ракет та БпЛА, якими РФ атакувала вночі Україну.

Загалом було випущено 36 повітряних цілей – 22 ракети та 14 “шахедів”, зокрема:

  • 2 крилаті ракети Х-101/Х-555 із літаків стратегічної авіації Ту-95 МС (район пусків Рязань -рф.);
  • 14 ударних БпЛА типу “Shahed-131/136” (із районів Приморсько-Ахтарськ, Курська обл. – рф.);
  • 12 керованих авіаційних ракет Х-59/Х-69 (Курська обл. та з акваторії Азовського моря);
  • 2 крилаті ракети “Іскандер-К” (із Криму);
    6 крилатих ракет Х-22 із дальніх стратегічних бомбардувальників Ту-22М3 (з акваторій Чорного та Азовського морів).

У результаті протиповітряного бою знищено 29 повітряних цілей:

  • 2 крилаті ракети Х-101/Х-555;
  • 14 ударних БпЛА типу “Shahed-131/136”;
  • 11 керованих авіаційних ракет Х-59/Х-69;
  • 2 крилаті ракети Х-22.

До відбиття повітряного нападу противника залучено зенітні ракетні війська Повітряних Сил, мобільні вогневі групи та підрозділи радіоелектронної боротьби Сил оборони України.

Український піаніст Павло Гінтов народився у Києві, закінчив докторантуру в Мангеттенській школі музики. Має ступінь доктора філософії з музики. Майже 20 років живе у США, де займається культурною дипломатією та активно бере участь в акціях протесту, які після російської анексії Криму та початку війни на сході України супроводжують виступи на Заході російських діячів культури, які підтримують дії РФ. Музикант проводить благочинні заходи на підтримку ЗСУ та цивільного населення та веде інформаційну роботу у США на підтримку України. Про ставлення американців до України, російську та українську культури “Букви” поговорили з Павлом Гінтовим у Нью-Йорку.

Україна повернула з російського полону 150 захисників.

Президент США Дональд Трамп заявив про “дуже конструктивні” перемовини щодо України наголосивши, що “зробить все”, аби припинити війну.

4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 лютого. З початку доби відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою була ситуація на Покровському, Торецькому напрямках та на Курщині.